Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بقایای کودک دو و نیم ساله پس از ۹ ماه جستجو پیدا شد؛ چطور مرگ امیل سولی فرانسه را شوکه کرد؟

émile soleil
émile soleil Copyright  Photo
Copyright  Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استخوان‌های امیل سولی، پسر کوچکی که تنها ۲ سال و نیم داشت و در ژوئیه سال ۲۰۲۳ در فرانسه ناپدید شد، سرانجام روز شنبه ۳۰ مارس در نزدیکی روستای «لو ورنه» نزدیک به جایی که گم شده بود، پیدا شد و بار دیگر جامعه فرانسه را شوکه کرد.

آگهی

ژان لوک بلاشون، دادستان این پرونده روز یکشنبه اعلام کرد که برای شناسایی سریع هویت استخوان‌های کشف شده، کار تجزیه و تحلیل‌های ژنتیکی در سراسر شنبه شب تا یکشنبه ادامه داشته و درنهایت آزمایش‌های پزشکی قانونی تایید کرده که این استخوان‌ها متعلق به این امیل سولی است.

استخوان‌ها از جمله جمجمه او، توسط کوهنوردی که از آن نزدیکی می‌گذشت کشف شدند، آن هم در یک منطقه جنگلی و شیب‌دار که به گفته نزدیکان امیل، او هرگز «به تنهایی» به آنجا نمی‌رفت.

دادستانی می‌گوید که اکنون بازرسان در حال کار برای کشف چگونگی مرگ او هستند و تاکید کرده است که همه استخوان‌های او نیز پیدا نشدند.

به گفتۀ کارشناسان پزشکی قانونی، اگرچه نمی‌توان از روی استخوان‌ها تاریخ مرگ امیل را تعیین کرد اما می‌توان دریافت که آیا جسد جابجا شده است یا خیر.

چگونگی ناپدید شدن امیل

امیل سولی در ۸ ژوئیه سال گذشته در حالی که نزد پدربزرگ و مادربزرگش در روستایی در دامنه آلپ بود، ناپدید شد.

امیل که قرار بود در دوران تعطیلات نزد پدربزرگ و مادربزرگش بماند، درست یک روز بعد از ورود به روستایشان ناپدید شد. او در آن زمان یک تی‌شرت زرد، شلوار کوتاه سفید و کفش‌های کوچک کوهنوردی به تن داشت.

دو تن از همسایگان آنها، آخرین‌بار او را در حال قدم زدن در خیابانی در روستای «لو ورنه» که در ارتفاع ۱۲۰۰ متری کوه‌های آلپ قرار دارد، دیده بودند.

پس از ناپدید شدن او نیز جستجوهای گسترده‌ای به کمک نیروهای پلیس، سربازان، سگ‌ها، هلیکوپتر و هواپیماهای بدون سرنشین و حتی گروههای داوطلب انجام شد اما هیچ نشانی از این کودک یافت نشد.

دور جدید جستجوها

گزارش‌های منتشر شده از منطقه حادثه حاکی از آن است که تنها جاده منتهی به روستا از سوی پلیس بسته شده و ورود کوهنوردان به این منطقه نیز ممنوع شده است تا جستجوهای جدیدی انجام شود.

پلیس جنایی فرانسه همچنین تحقیقات را درباره احتمال وقوع آدم‌ربایی آغاز کرده و البته احتمالاتی همچون تصادف یا سقوط را نیز در نظر می‌گیرد.

یکی از پرسش‌های مهم در حال حاضر این است که چگونه استخوان‌ها در منطقه‌ای پیدا شدند که ماه‌ها پیش از این توسط نیروهای پلیس و ژاندارمری بطور کامل جستجو شده بود.

با کشف بقایای جسد او، ماموران بار دیگر به روستا بازگشتند، منطقه را محاصره کردند و ۱۷ نفر از جمله اعضای خانواده، همسایه‌ها و شاهدان را احضار کردند تا آخرین لحظات قبل از مفقود شدن او را دوباره به بررسی کنند.

جرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه نیز ضمن قدردانی از نیروهایی که طی ۹ ماه گذشته روی این پرونده کار کرده‌اند، اعلام کرد که افرادی با تخصص‌های بسیار بالاتر را برای شرکت در تحقیقات مرتبط با این پرونده به منطقه اعزام خواهد کرد.

در همین راستا تیمی متشکل از کارشناسان انسان‌شناسی، پزشکی قانونی، تثبیت صحنه جرم و هماهنگ کننده عملیات پزشکی قانونی به محل اعزام شدند تا در این تحقیق گسترده با هدف یافتن شواهد جدیدی مرتبط با این حادثه مشارکت داشته باشند.

سرهنگ پیر ایو بردی، فرمانده گروه ژاندارمری آلپ نیز اعلام کرد که سگ‌های متخصص در جستجوی بقایای انسان، یک بار دیگر در این منطقه مستقر شدند و این جستجوها در حالی ادامه دارد که منطقه دچار بارش شدید باران است.

ورود به روستای «لو ورنه» و مناطق اطراف آن بطور کامل برای افراد غیرساکن ممنوع شده و پهپادها نیز بر فراز منطقه به پرواز درآمدند تا تصویری جامع از آن تهیه کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد کودک ۶ ساله اهل غزه که پس از کشته شدن اعضای خانواده‌اش به هلال احمر زنگ زده بود شناسایی شد

بقایای کودک خردسال و نقاب رنگ شده در یک مقبره ۴۵۰۰ ساله در مصر کشف شد

در هر سه دقیقه یک کودک در فرانسه قربانی خشونت جنسی می‌شود