بن‌بست مالی ترامپ برای پرداخت جریمه دادگاه؛ آیا اموال رئیس سابق کاخ سفید مصادره می‌شود؟

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا که از سوی دادگاهی در کشورش به پرداخت جریمه‌ای نیم میلیارد یورویی محکوم شده در حال حاضر با مشکل جمع‌آوری این مبلغ روبرو است و اموالش در خطر مصادره قرار دارد.

آگهی

دونالد ترامپ که از این وضعیت دشوار به تنگ آمده با استفاده از عباراتی چون ««غیرقانونی، غیر آمریکایی، بی سابقه وعملاً غیرممکن» خشم و نارضایتی خود را از این حکم اعلام می‌کند.

رئیس جمهوری سابق ایالات متحده که متهم به دستکاری حساب‌های شرکتش برای دریافت شرایط مالی بهتر از بانک‌ها و شرکت‌های بیمه است به پرداخت ۳۴۵.۸ میلیون دلار محکوم شده است؛ مبلغی که با احتساب سود و جریمه‌های مالی پسرانش به ۴۶۴ میلیون دلار افزایش می‌یابد.

وکلای دونالد ترامپ اما اعلام کرده‌اند که موکلشان قادر به پرداخت این مبلغ تا پایان ماه مارس، مهلت تعیین شده از سوی دادگاه نیست و همچنین وی نمی‌تواند ضمانت مالی لازم را مبنی بر توانایی پرداخت این جریمه به دادگاه ارائه دهد.

از همین رو، به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان هیچ شرکت بیمه‌ای حاضر به ارائه تضمین ۱۰۰ درصدی برای چنین مبلغ هنگفتی نشده است.

این رسانه‌ خبری آمریکایی همچنین اعلام کرده است که مشاوران رئیس جمهوری سابق بیش از ۳۰ بار با رد درخواست خود در این زمینه مواجه شده‌اند.

«عملا غیرممکن»

چرا هیچ بانکی نمی‌خواهد برای دونالد ترامپ در دادگاه ضمانتی ارائه کند؟ به گفته مشاوران آقای ترامپ، رئیس سابق کاخ سفید چنین مبلغی را در حساب های بانکی خود ندارد و بیمه‌گذاران از در نظر گرفتن ارزش دارایی‌های املاک او خودداری می کنند.

دونالد ترامپ به حدی از این شرایط به تنگ آمده که عملا بر غیرممکن بودن پرداخت جریمه تعیین شده از سوی دادگاه در وضعیت کنونی تاکید کرده است.

او با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی خود این جریمه را «غیرقانونی، غیرآمریکایی، بی‌سابقه» خواند و نوشت که بزرگی آن به نحوی است که پرداختش را برای هر کسب‌وکاری، از جمله «کسب‌وکار موفق» وی غیرممکن می‌کند.

وکلای دونالد ترامپ از دادگاه استیناف خواسته‌اند تا ارائه ضمانت مالی برای جریمه تعیین شده را تا تکمیل مراحل رسیدگی به درخواست تجدیدنظر (که ممکن است چندین سال طول بکشد) به تعویق بیاندازد.

اگر این درخواست رد شود و سرمایه دار سابق راه حلی برای پرداخت جریمه تا ۲۵ مارس پیدا نکند، همانگونه که در گزارش سی‌ان‌ان آمده، ممکن است برخی از املاک او برای جبران بدهی‌ها مصادره شوند. گفته می‌سود عمارت مارالاگوی ترامپ در فلوریدا حدود ۴۶۴ میلیون دلار ارزش دارد و او می‌تواند با فروش آن مبلغ لازم را تهیه کند.

نامزد احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در صورتی خواهد توانست درخواست تجدید نظر خود در این پرونده را به جریان بیندازد که بتواند مبلغ جریمه و یا ضمانت مالی معادل آن را به حساب مرجع قضایی در نیویورک واریز کند. در غیر این صورت قاضی با استفاده از اختیارات قانونی خود می‌تواند حکم به بازداشت اموال و مستغلات او دهد.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا چشم داماد ترامپ به دنبال املاک ساحلی نوار غزه است؟

مصاحبه پرحاشیه ایلان ماسک؛ از تایید استفاده از داروی کتامین تا ملاقات با دونالد ترامپ

دونالد ترامپ: ایران در زمان من می‌توانست به پیمان ابراهیم و عادی‌سازی روابط با اسرائیل بپیوندد