خبرگزاری‌های بزرگ دنیا عکس همسر ولیعهد بریتانیا را از روی خروجی‌های خود حذف کردند

کیت میدلتون، عروس خاندان پادشاهی بریتانیا
کیت میدلتون، عروس خاندان پادشاهی بریتانیا Copyright Victoria Jones/AP
Copyright Victoria Jones/AP
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری‌های بزرگ دنیا عکسی از کیت میدلتون، عروس خاندان پادشاهی بریتانیا را که روز یکشنبه کاخ سلطنتی این کشور منتشر کرده بود از خروجی‌های خود حذف کردند.

آگهی

به گفته این خبرگزاری‌ها عکس عروس خاندان سلطنتی بریتانیا دستکاری شده است.

کیت میدلتون، شاهدخت ولز و همسر ولیعهد ویلیامز در اواسط ژانویه تحت عمل جراحی شکم قرار گرفته بود و موضوع سلامتی کیت میدلتون از چندین هفته پیش تاکنون همچنان منشأ نگرانی‌هایی در بریتانیاست.

همسر شاهزاده بریتانیا برای اولین بار از زمان بستری شدنش در بیمارستان در روز یکشنبه در یک عکس رسمی که در حساب ایکس پرنس و پرنسس ولز با پیام تبریک روز مادر همرسان شده بود، ظاهر شد. این عکس کیت را نشان می‌دهد که لبخند می‌زند و با سه فرزندش روی یک صندلی چوبی در تراس نشسته است. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اما بررسی دقیق نشان می‌دهد که دست چپ شاهدخت با آستین لباسش هم‌تراز و متناسب نیست. به همین دلیل خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس، رویترز و خبرگزاری فرانسه تصمیم گرفتند آن را از خروجی خود حذف کنند.

خبرگزاری فرانسه خطاب به کاربران اعلام کرد: «معلوم شده که تصویر ارائه شده توسط کاخ کنزینگتون امروز (یکشنبه) از کیت و فرزندانش تغییر یافته است. در نتیجه (این عکس) از سرویس ای‌اف‌پی حذف می‌شود و دیگر نباید به هیچ وجه استفاده شود.»

آژانس آمریکایی آسوشیتدپرس نیز که پیش از همه عکس را برداشت، توضیح داد: «بررسی دقیق‌تر نشان می‌دهد که منبع، تصویر را به گونه‌ای دستکاری کرده است که با استانداردهای عکس آسوشیتدپرس مطابقت ندارد.»

خبرگزاری فرانسه می‌گوید کاخ کنزینگتون به درخواستش برای ارائه توضیخ در این زمینه پاسخ نداده است.

چندین رسانه نیز از نبود حلقه ازدواج در انگشت کیت ابراز شگفتی کردند. این زن در سال ۲۰۱۱ با شاهزاده ویلیام، وارث تاج و تخت بریتانیا ازدواج کرد.

انتشار این تصویر پس از غیبت طولانی و غیرعادی کیت میدلتون در رسانه‌ها صورت گرفت و به نظر می‌رسد که کاخ سلطنتی با این کار قصد داشته به این نگرانی‌ها پاسخی داده باشد. در این عکس که به گفته کاخ سلطنتی توسط ویلیام گرفته شده، کیت با شلوار جین، پلیور و ژاکت تیره نشسته و سه فرزندش جورج، شارلوت و لوئیس او را احاطه کرده‌ و می‌خندند.

در پیام کوتاهی که با امضای کاترین همراه با عکس آمده نوشته شده است: «از شما برای آرزوهای خوب و حمایت مداوم در دو ماه گذشته متشکرم. روز مادر را به همه تبریک می‌گویم.»

به تلگرام یویونیوز فارسی بپیوندید

کاخ توضیح داده که این عکس در اوایل این هفته در ویندزور گرفته شده است.

آخرین حضور رسمی همسر شاهزاده ویلیام به مراسم عید کریسمس خانواده سلطنتی در ساندرینگهام  در شرق بریتانیا در پایان دسامبر، یعنی دو ماه و نیم پیش برمی‌گردد.

کاخ کنزینگتون در هفدهم ژانویه اعلام کرد که شاهزاده خانم یک روز قبل در درمانگاهی در لندن تحت عمل جراحی «برنامه‌ریزی شده» قرار گرفته است. کاخ علت عمل را مشخص نکرده، اما ارتباط آن با سرطان را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ویزای شاهزاده هری در خاک آمریکا به دلیل اعتراف وی به مصرف مواد مخدر لغو خواهد شد؟

تصاویری از بازی دارت شاهزاده ویلیام و همسرش کیت در بیرمنگام

شاهزاده ویلیام برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال به قطر نمی‌رود