زنان در قطر، رهبر تحول در نوآوری دیجیتال، پایداری و مُد

زنان در قطر، رهبر تحول در نوآوری دیجیتال، پایداری و مُد
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با زنانی آشنا شوید که در قطر مصمم به از میان برداشتن موانع هستند و به دیگران برای انجام این کار الهام می‌بخشند. چه در علم و فناوری، چه در کارآفرینی و چه در مد، گروه متنوعی از زنان بدون توجه به محدودیت‌های اجتماعی یا فیزیکی خود، به طرز نوآورانه‌ای به فکر توانمندسازی مردم و جوامع اطراف خود هستند.

آگهی

در این قسمت تیم Qatar 365 روز جهانی زن را جشن می‌گیرد. روی زنان سرمایه‌گذاری کنید: تسریع پیشرفت موضوع روز کاندید سازمان ملل است، که هدف آن ارتقای حقوق زنان و دختران است.

لیلا حمیرا با دو زن الهام‌بخش ملاقات می‌کند، که به شکل‌دهی به تحول دیجیتال و سیاست‌های آب پایدار قطر کمک می‌کنند. ایمان الکواری ریاست بخش نوآوری دیجیتال در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را بر عهده دارد و بر کاربردی دنیای واقعی با استفاده از راه‌حل‌های با فناوری پیشرفته، شامل مدیریت ترافیک و تجزیه و تحلیل امنیت غذایی، تمرکز دارد. دکتر دیما المصری از یک دهه تجربه خود به عنوان یک دانشمند برای کمک به تدوین پیش نویس سیاست‌های مدیریت آب در ارثنا بهره‌گیری می‌کند.   

کونچیتا پونس، مجمع زنان دوحه را هفت سال پیش راه اندازی کرد. این سازمان هر ساله، مراسمی را با حضور متخصصان شبکه، کارآفرینان و کارشناسان صنعت برگزار می‌کند. با برگزاری بحث‌های گروهی، میزگردها و کارگاه‌های آموزشی، زنان دانش لازم برای دنبال کردن رویاهای خود، خواه شروع یک کسب‌وکار باشد یا تغییر شغل را به دست می‌آورند.

عادل حلیم به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه برخی از طراحان، مُد را در قطر فراگیرتر می‌کنند. تنوع و پایداری تنها چیزهایی نیست که طراحان آنها را به بخشی از فرآیند خلاقانه خود تبدیل کرده‌اند. سامانتا بولک، یکی از مالکان یک گروه حمایتی به نام نمایندگان لندن است که هدف آن تشویق طراحان و برندها به گنجاندن افراد با هر نوع توانایی در آثار خلق شده‌شان است.

هم‌رسانی این مطلب