Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جذاب‌ترین و سکسی‌ترین لهجه دنیا معرفی شد

جذاب‌ترین زبان جهان کدام است؟
جذاب‌ترین زبان جهان کدام است؟ Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طبق یک نظرسنجی جدید از شش هزار شهروند بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و ایالات متحده جذاب‌ترین زبان جهان و اروپا مشخص شد.

آگهی

نظرسنجی قبلی که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، زبان فرانسوی را جذاب‌ترین (سکسی‌ترین) زبان جهان نامیده بود اما در بررسی جدید زبان دیگری جایگزین آن شد.

نظرسنجی امسال نشان داد که ایتالیایی اکنون به‌عنوان جذاب‌ترین زبان جهان رتبه‌بندی شده است.

طبق نظرسنجی صورت گرفته از سوی پلتفرم آموزش زبان «بابل»، پاسخ دهندگان بین‌المللی ایتالیایی را به‌عنوان «سکسی‌ترین»، «عاشقانه‌ترین» و «پرشورترین» زبان‌ها تلقی کردند.

نوئل ولف، معلم زبان پلتفرم بابل به دیلی میل گفت: «ویژگی‌های خاصی در زبان ایتالیایی وجود دارد که ممکن است به جذابیت آن کمک کند.»

ولف اضافه کرد: «افزایش و کاهش صدا در زبان ایتالیایی می‌تواند یک کیفیت موسیقایی ایجاد کند که برخی افراد آن را جذاب می‌دانند.»

او تصریح کرد: «ویژگی‌های آوایی خاصی مانند چرخیدن صداهای «آر» ‘r’ می‌تواند در ایتالیایی متمایز باشند که برای بسیاری جذاب تلقی می‌شود.»

نتایج نظرسنجی همچنین نشان داد آلمانی برای «مستقیم‌ترین» زبان و انگلیسی بریتانیایی برای «محترمانه‌ترین» زبان انتخاب شدند.

بیش از دو سوم بریتانیایی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی گفته‌اند احساس می‌کنند اگر شریک عاطفی زندگی‌شان زبان مادری متفاوتی داشته باشد یادگیری این زبان به ایجاد ارتباط عاطفی قوی‌تری بین آن‌ها کمک می‌کند.

با این حال کمی بیش از یک چهارم بریتانیایی‌ها گفتند که شنیدم «دوستت دارم» در زبان مادری آن‌ها معنای بیشتری دارد.

نظرسنجی این موسسه در سال ۲۰۱۷ از ۱۵ هزار نفر، فرانسوی را جذاب‌ترین زبان و لهجه شناسایی کرد و ایتالیایی در آن سال دوم شد.

پتی آدانک، استاد ادراک و تولید گفتار در کالج لندن در آن زبان گفته بود که انگلیسی‌زبان‌ها به ملودی زبان‌هایی مانند فرانسوی و ایتالیایی جذب می‌شوند.

وی افزوده بود که در مقایسه زبان‌هایی مانند تایلندی یا ماندارین می‌تواند خشن به‌نظر برسند زیرا از تمایزات لحنی استفاده می‌کنند و بسیار غیرطبیعی و غیرمنتظره به نظر می‌رسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیوه تازه آموزش زبان و فناوری‌های تازه به کودکان در روسیه

ویدئو: آموزش زبان فارسی در اسرائیل برای استخدام در سرویس جاسوسی

آموزش زبان‌های خارجی در ایران؛ معیار انتخاب زبان چیست؟