Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازدید غیرمنتظره وزیر دفاع آمریکا از ناو هواپیمابر «جرالد آر. فورد» در دریای مدیترانه

Defense Secretary Lloyd Austin
Defense Secretary Lloyd Austin Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده روز چهارشنبه به عرشه ناو هواپیمابر «یواس‌اس جرالد آر. فورد» رفت تا با ملوانانی دیدار کند که دستور دارند در دریای مدیترانه باقی بمانند تا از گسترش جنگ اسرائیل و حماس به دیگر مناطق جلوگیری کنند.

آگهی

لوید آستین پیش از حضور در عرشۀ این ناو، در اسرائیل بود. او با این هدف به تل‌آویو سفر کرده بود تا مقامات این کشور را برای محدودکردن مناطق زیر بمباران در غزه تحت فشار بگذارد و انتقال سریع‌تر کمکهای انسان‌دوستانه به غیرنظامیان فلسطینی را ممکن کند.

ایالات متحده همچنین از این موضوع نگران است که اسرائیل عملیات مشابهی را علیه لبنان در امتداد مرزهای دو کشور، با هدف بیرون راندن شبه‌نظامیان حزب‌الله از مناطق مرزی آغاز کند؛ عملیاتی که باعث گسترده‌تر شدن جنگ کنونی در خاورمیانه می‌شود.

لوید آستین در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه در تل‌آویو، در این باره که در صورت گسترش جنگ اسرائیل به سمت مرزهای شمالی، آیا نیروهای آمریکایی همچنان می‌توانند برای دفاع از اسرائیل وارد عمل شوند یا خیر، چیزی نگفت.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل نیز لفاظی‌های اخیر مبنی بر قریب‌الوقوع بودن جنگ در جبهه شمالی را رد کرد و افزود که تلاش‌های دیپلماتیک را به هر اقدام نظامی ترجیح می‌دهد.

با این وجود حضور او روز چهارشنبه در عرشه ناو هواپیمابر «یواس‌اس جرالد آر. فورد»، برای خدمه این ناو جای شگفتی داشت.

این ناو هواپیمابر با بیش از ۴ هزار ملوان و کشتی‌های جنگی همراه آن، یک روز پس از حملات ۷ اکتبر حماس به اسرائیل، به دستور آستین در مدیترانه شرقی در نزدیکی اسرائیل حاضر شده بود و قرار بود در اوایل نوامبر نیز خدمه آن به خانه بازگردند.

اما آستین در جریان حضور در عرشه این ناو، از ملوانان و خانواده‌هایشان برای اینکه تعطیلات خود را به دلیل این مأموریت رها کردند، تشکر کرد و گفت: «گاهی اوقات بزرگترین هدف ما این است که از وقوع چیزهای بد جلوگیری کنیم. در زمانی که تنش بزرگی در منطقه وجود دارد، همه شما محور جلوگیری از وقوع یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر بوده‌اید.»

هواپیماهای جنگنده و هواپیماهای تجسسی ناو هواپیمابر «فورد» از زمان خروج از پایگاه خود نورفولک آمریکا در اوایل ماه مه، بیش از ۸۰۰۰ ماموریت انجام داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ غزه؛ ناو هواپیمابر «یو اس اس جرالد فورد» آمریکا منطقه را ترک می‌کند

ارتش اسرائیل می‌گوید بزرگترین تونل حماس را کشف کرده است

دومین سالگرد خروج نیروهای آمریکا از افغانستان؛ نماینده کنگره خواستار استیضاح لوید آستین شد