Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دیده‌بان حقوق بشر: آلودگی جوی ناشی از صنایع فسیلی در امارات به سطح هشدارآمیز رسیده است

آلودگی جوی در امارات عربی متحده
آلودگی جوی در امارات عربی متحده Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان دیده‌بان حقوق بشر همزمان با برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در دبی سطح «آلودگی جوی» در امارات عربی متحده را هشدارآمیز توصیف کرد.

آگهی

به گفته این سازمان بخشی از سطح بالای آلودگی جوی در این کشور حاشیه خلیج فارس به دلیل صنایع فسیلی است. دیده‌بان حقوق بشر همچنین ابوظبی را به ممانعت از بحث بر سر آلودگی هوا متهم کرد.

در گزارش این سازمان مدافع حقوق بشر آمده است که امارات عربی متحده با انتشار گازهای کربنی ناشی از تولید محصولات هیدروکربنی خود به «آلودگی جوی سمی» کمک می‌کند. دیده‌بان حقوق بشر سطح ذرات ریز «پی ام ۲.۵» در امارات را سه برابر حد مجاز اعلام شده از سوی سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد.

امارات عربی متحده در حالی میزبان نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد شده است که در نظر دارد تا سال ۲۰۲۷ میلادی ۱۵۰ میلیارد دلار در زمینه افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز خود سرمایه‌گذاری کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از «آلودگی جوی» به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش طوفان‌های شنی و ریزگردها در منطقه خاورمیانه یاد می‌شود.

انتقادهای سازمان دیده‌بان حقوق بشر از ابوظبی در حالی مطرح می‌شود که سخنان جنجالی رئیس اماراتی نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل واکنش‌های زیادی را برانگیخته است. 

او گفته است که هیچ کدام از پژوهش‌های علمی نشان نمی‌دهد که امکان محدود کردن میزان گرمایش کره زمین به یک و نیم درجه سانتیگراد از طریق خروج از انرژی‌های فسیلی وجود داشته باشد. 

امارات عربی متحده اغلب به دلیل وضع محدودیت برای آزادی بیان و سرکوب مخالفان سیاسی مورد انتقاد گروه‌های مدافع حقوق بشر قرار می‌گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیسی برای دیدار با پوتین به مسکو می‌رود

نتایج یک تحقیق: آلودگی هوا آمار خودکشی‌ را بالا می‌برد

امارات یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های خورشیدی جهان را افتتاح کرد