Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزارت کشاورزی پاراگوئه با یک کشور خیالی تفاهم‌نامه امضا کرد

عکس نزئینی است
عکس نزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آیا تا کنون نام کشور «ایالات متحده کایلاسا» را شنیده‌اند؟ قطعا نه، چون اصلا وجود خارجی ندارد. اما مقامات وزارت کشاورزی پاراگوئه نه تنها این اسم را شنیده‌اند بلکه با آن تفاهم‌نامه هم امضا کرده‌اند.

آگهی

ماجرا از این قرار است که اوايل ماه اکتبر یک مقام عالی‌رتبه وزارت کشاورزی پاراگوئه با «نمایندگان» کشور «ایالات متحده کایلسا» تفاهم‌نامه همکاری و روابط دیپلماتیک امضا می‌کند.

نمایندگان کایلاسا ادعا کرده بودند که یک کشور جزیره‌ای در شمال آمریکایی جنوبی هستند. به گفته مقام وزارت کشاورزی پاراگوئه «دو نماینده چندین پروژه را معرفی کردند» و حتی «خیلی کوتاه با وزیر ملاقات داشتند.»

در یادداشت تفاهم، پاراگوئه از نیتیاندا پاراماشیوام، پادشاه «کایلاسا» برای «تلاش‌هایش در حمایت از هندوییسم و کمک به بشریت» قدردانی کرده است. دولت پاراگوئه حتی از «الحاق کایلاسا به سازمان‌های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد» پشتیبانی کرده است.

در بخش دیگری از تفاهم‌نامه همچنین به دولت پیشنهاد شده است تا «فعالانه در جهت برقراری روابط دیپلماتیک با جمهوری کایلاسا» حمایت کند.

زمانی ماجرا برملا شد که مقام وزارت کشاورزی، رسانه‌ها را در جریان امضای تفاهم‌نامه قرار داد. بر اساس تحقیق رسانه‌های پاراگوئه، پادشاه «کایلاسا» یک مجرم فراری در هند است.

وزیر کشاورزی پاراگوئه در واکنش به افشای خیالی بودن «کایلاسا» مقام امضا کننده را از کار برکنار کرد. وی همچنین یادداشت تفاهم را فاقد جنبه حقوقی و فرد امضا کننده را فاقد اجازه و صلاحیت برای امضای قراردادهای بین المللی خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سه برادر با پس دادن ۱۰ هزار آیفون و آی‌پد تقلبی به فروشگاه‌های اپل ۶ میلیون دلار کلاهبرداری کردند

تانک دزدیده شده از پایگاه نظامی اسرائیل در محله اسقاطی‌ها پیدا شد

دزدی ۱.۵ میلیون دلاری از خانه وزیر غنایی؛ خانم وزیر به اتهام احتکار ارز و فساد مالی بازداشت شد