Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

قتل‌عام لویستون؛ پس از ۴۸ ساعت جستجو سرانجام «جسد» مظنون حمله پیدا شد

Maine Shooting
Maine Shooting Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردی که مظنون به تیراندازی و کشتن ۱۸ نفر و مجروح کردن ۱۳ نفر در شهر لویستون ایالت مین آمریکا بود، سرانجام «مرده» پیدا شد.

آگهی

بنا بر گزارش پلیس، جسد او عصر جمعه حدود ساعت ۷:۴۵ بعد از ظهر (به وقت محلی) پیدا شده و به نظر می‌رسد که او به خودش شلیک کرده است.

با کشف جسد مهاجم این حمله که یکی از مرگبارترین تیراندازی‌های تاریخ آمریکا بود، به یک عملیات جستجوی ۴۸ ساعته پایان داده شد.

به گزارش رویترز، جسد مظنون این حمله که فردی ۴۰ ساله به نام «رابرت آر. کارد» بود، در جنگلی واقع در نزدیکی شهر «لیسبون فالز» در یک خودروی رها شده پیدا شده است.

از زمان وقوع حمله در چهارشنبه شب، هشدارها در این ایالت به بالاترین سطح افزایش یافته بود و پلیس از مردم خواسته بود که برای حفظ امنیت خود، در خانه‌ها باقی بمانند.

پس از کشف جسد او، جانت میلز فرماندار ایالت مین در یک کنفرانس خبری ضمن سپاسگزاری از صدها افسری که در عملیات جستجو و تامین امنیت ساکنان ایالت مشارکت داشتند، گفت: «او اکنون مرده است. مانند بسیاری از مردم، من هم امشب نفس راحتی می‌کشم، زیرا می‌دانم که رابرت کارد دیگر تهدیدی برای کسی نیست.»

رابرت کارد، از سربازان ذخیره ارتش ایالات متحده، چهارشنبه شب ابتدا در یک سالن بولینگ و سپس در یک رستوران که مشتریان در حال برگزاری یک مسابقه محلی شبانه بودند، به سمت مردم تیراندازی کرد و به این ترتیب، شهر لویستون را که دومین شهر پرجمعیت ایالت مین است، بشدت دچار آشفتگی کرد.

هنوز انگیزه او از این حمله روشن نشده است و اوایل روز جمعه نیز پلیس ایالت مین، دستور ماندن ده‌ها هزار نفر از جمعیت این شهر در خانه‌هایشان در جریان عملیات تعقیب و گریز را لغو کرد.

مظنون حمله پیش از این ادعا کرده بود که در گوشش صداهایی می‌شنود که از او می‌خواهند به دیگر سربازان آسیب برساند و به همین دلیل نیز از سوی ارتش آمریکا برای انجام ارزیابی‌های روانی، برای مدتی در بیمارستان بستری بود. 

شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از چند مجری قانون نوشت که بر اساس تحقیقات، رابرت کارد اسلحه‌ای را که در این قتل عام استفاده کرده، تنها چند روز قبل از بستری شدن در بیمارستان، به طور قانونی خریده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نزاع بر سر هدایای کریسمس در آمریکا؛ پسر نوجوان خواهرش را جلوی چشم نوزاد ۱۰ ماهه‌اش کشت

تیراندازی در ایالت «مین» آمریکا ده‌ها کشته و زخمی برجا گذاشت؛ مهاجم همچنان متواری است

عامل کشتن دو شهروند سوئدی در بروکسل در پی تیراندازی پلیس بلژیک کشته شد