مراسم بهترین‌های فیفا؛ لیونل مسی بهترین بازیکن سال شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
لیونل مسی در مراسم بهترین‌های فیفا
لیونل مسی در مراسم بهترین‌های فیفا   -  کپی رایت  AP Photo

مراسم بهترین‌های سال فیفا دوشنبه شب در پاریس، پایتخت فرانسه با گرامیداشت یاد پله، بازیکن اسطوره‌ای فوتبال برزیل برگزار شد.

لیونل مسی، بازیکن و کاپیتان تیم آرژانتین در جام جهانی ۲۰۲۲ در این مراسم به عنوان بهترین بازیکن مرد سال معرفی شد. او نقشی کلیدی در قهرمانی آرژانتین در جام جهانی قطر داشت. 

عنوان بهترین بازیکن زن برای دومین سال پیاپی به الکسیا پوتیاس از اسپانیا رسید. لیونل مسی، ۳۵ ساله پیش از این در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۹ به عنوان بهترین بازیکن مرد سال فیفا انتخاب شده بود. 

لیونل اسکالونی، مربی تیم ملی فوتبال آرژانتین در این مراسم به عنوان بهترین مربی مردان معرفی شد. او دو ماه پیش توانست سومین عنوان قهرمانی در جام جهانی فوتبال را برای کشورش به ارمغان بیاورد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قرارداد لیونل اسکالونی با تیم آرژانتین ساعاتی پیش از برگزاری مراسم دوشنبه شب تا پایان جام جهانی سال ۲۰۲۶ تمدید شده بود. 

عنوان بهترین مربی زنان به سارینا ویگمن، مربی تیم زنان انگلیس رسید. او توانست با شاگردانش عنوان قهرمانی اروپا را کسب کند. 

امیلیانو مارتینز، دروازه‌بان تیم آرژانتین در جام جهانی قطر نیز در این مراسم عنوان بهترین دروازه‌بان مرد را به دست آورد. مری ارپس، دروازه‌بان تیم انگلیس هم به عنوان بهترین دروازه‌بان زن معرفی شد. 

شرکت‌کنندگان در مراسم دوشنبه شب یاد پله، بازیکن اسطوره‌ای فوتبال برزیل و جهان را که دو ماه پیش در سن ۸۲ سالگی درگذشت گرامی داشتند.