روزنامه ولت آم زونتاگ: موارد جاسوسی ایران در آلمان افزایش یافته است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تظاهرات ایرانیان در برلین
تظاهرات ایرانیان در برلین   -  کپی رایت  AP photo

روزنامه ولت آم زونتاگ آلمان در گزارشی نوشته از زمان آغاز اعتراضات سراسری در ایران، نیروهای جمهوری اسلامی در این کشور فعالیت‌های جاسوسی خود را افزایش داده‌اند. 

این روزنامه در گزارش خود آورده که دولت فدرال آلمان تایید کرده که از زمان آغاز ناآرامی‌های سراسری ناشی از جان باختن مهسا امینی، نشانه‌ها مبنی بر جاسوسی احتمالی از رویدادها و افراد مخالف جمهوری اسلامی در آلمان مشاهده شده است. 

برلین در واکنش خود در این رابطه می‌گوید: «گروه‌ها و افراد مخالف از سوی حاکمان ایران تهدیدی برای ادامه حیات جمهوری اسلامی محسوب می‌شوند.»

سازمان اطلاعات داخلی آلمان در این مدت ۱۶۰ نفر را به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران شناسایی کرده است. 

این روزنامه همچنین به نقل از دولت آلمان نوشت: «فعالیت‌های جاسوسی گسترده» سپاه پاسداران به ویژه علیه اهداف طرفداران اسرائيل و یهودیان در آلمان بوده است. 

مقام‌های جمهوری اسلامی و همچنین نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران تاکنون واکنشی به این گزارش‌ها و اتهامات نشان نداده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از زمان شکل‌گیری جنبش سراسری زن، زندگی، آزادی در ایران، بخش قابل توجهی از ایرانیان مخالف در جمهوری اسلامی در آلمان حضور یافتند و تظاهرات گسترده برلین به یکی از نمادهای همبستگی ایرانیان مقیم اروپا علیه جمهوری اسلامی بدل شد.