روزنامه ولت آم زونتاگ: موارد جاسوسی ایران در آلمان افزایش یافته است

تظاهرات ایرانیان در برلین
تظاهرات ایرانیان در برلین Copyright AP photo
Copyright AP photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزنامه آلمانی ولت آم زونتاگ در گزارشی به نقل از دولت این کشور می‌گوید از زمان آغاز اعتراضات سراسری در ایران، موارد جاسوسی از سوی نیروهای وابسته به نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در آلمان افزایش یافته است.

آگهی

روزنامه ولت آم زونتاگ آلمان در گزارشی نوشته از زمان آغاز اعتراضات سراسری در ایران، نیروهای جمهوری اسلامی در این کشور فعالیت‌های جاسوسی خود را افزایش داده‌اند. 

این روزنامه در گزارش خود آورده که دولت فدرال آلمان تایید کرده که از زمان آغاز ناآرامی‌های سراسری ناشی از جان باختن مهسا امینی، نشانه‌ها مبنی بر جاسوسی احتمالی از رویدادها و افراد مخالف جمهوری اسلامی در آلمان مشاهده شده است. 

برلین در واکنش خود در این رابطه می‌گوید: «گروه‌ها و افراد مخالف از سوی حاکمان ایران تهدیدی برای ادامه حیات جمهوری اسلامی محسوب می‌شوند.»

سازمان اطلاعات داخلی آلمان در این مدت ۱۶۰ نفر را به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران شناسایی کرده است. 

این روزنامه همچنین به نقل از دولت آلمان نوشت: «فعالیت‌های جاسوسی گسترده» سپاه پاسداران به ویژه علیه اهداف طرفداران اسرائيل و یهودیان در آلمان بوده است. 

مقام‌های جمهوری اسلامی و همچنین نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران تاکنون واکنشی به این گزارش‌ها و اتهامات نشان نداده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از زمان شکل‌گیری جنبش سراسری زن، زندگی، آزادی در ایران، بخش قابل توجهی از ایرانیان مخالف در جمهوری اسلامی در آلمان حضور یافتند و تظاهرات گسترده برلین به یکی از نمادهای همبستگی ایرانیان مقیم اروپا علیه جمهوری اسلامی بدل شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش ۴۹ درصدی تجارت ایران و آلمان؛ تحریم‌ها صادرات به اتحادیه اروپا را دشوارتر کرد

روابط تجاری ایران و آلمان پس از خروج آمریکا از برجام؛ واقعيت يا اميد واهی؟

روایت‌ها از خشونت پلیس ایران و مقابله زنان با حجاب اجباری؛ هشتگ #جنگ_علیه_زنان فراگیر شد