جانشین ثروتمندترین مرد جهان کیست؟

خانم دلفین آرنو قبل از مراسم تشییع جنازه خواننده راک فرانسوی، جانی هالیدی، شنبه ۹دسامبر ۲۰۱۷
خانم دلفین آرنو قبل از مراسم تشییع جنازه خواننده راک فرانسوی، جانی هالیدی، شنبه ۹دسامبر ۲۰۱۷ Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخاب دلفین ۴۷ ساله، بزرگ‌ترین فرزند از پنج فرزند آرنو، به عنوان مدیرعامل برند کریستین دیور، دومین برند بزرگ زیر مجموعه «ال.وی.ام.اچ» سوالات زیادی را در مورد جانشینی آقای آرنو ایجاد کرده است.

آگهی

اخیرا افراد زیادی در مورد «نپو بیبیز» (Nepo Babies- خویشاوندی عزیز) در اینترنت جست‌وجو می‌شود. این اصطلاح که اولین بار مجله نیویورک برای فهرستی از افراد در هالیوود استفاده کرد به کسانی اطلاق می‌شود که شغل‌شان از پیوندهای خانوادگی منتفع شده و به دلیل همین روابط خانوادگی در مشاغل رده بالا مشغول به کار هستند.

دلفین آرنو، آخرین چهره‌ای است که در لیست بلند بالا از «خویشاوندی عزیز» مطرح شده است. دلفین دختر برنارد آرنو، مدیرعامل ۷۳ ساله و رئیس غول ۳۸۲ میلیارد یورویی مد و کالاهای لوکس فرانسوی «ال.وی.ام.اچ» با ارزش‌ترین شرکت اروپا است.

انتخاب دلفین ۴۷ ساله، بزرگ‌ترین فرزند از پنج فرزند آرنو، به عنوان مدیرعامل برند کریستین دیور، دومین برند بزرگ زیر مجموعه «ال.وی.ام.اچ» سوالات زیادی را در مورد جانشینی آقای آرنو ایجاد کرده است.

هرچند برنارد آرنو علناً جانشین خود را معرفی نکرده است اما پیش از این بسیاری گمان می‌کردند آنتوان ۴۵ ساله فرزند دیگر این خانواده پیشتاز در جانشینی است. به‌ویژه پس از آن که آنتوان در ماه‌های گذشته به عنوان نایب‌رئیس هیئت‌مدیره مجموعه «ال.وی.ام.اچ» منصوب شده بود اما اکنون نقش جدید دلفین در صنعت مد می‌تواند شروع جنگی همه جانبه بین او و برادرش برای جانشینی باشد.

البته رقابت در جانشینی بین فرزندان آرنو موضوع تازه‌ای نیست و تحلیلگران بارها درباره آن در برنامه‌های تلویزیونی صحبت کرده بودند و یکی از دلایلی که برای این رقابت عنوان کرده‌‌اند این است که هر یک از پنج فرزند برنارد آرنو مدیریت یکی از برند‌های مطرح زیر مجموعه د«ال.وی.ام.اچ» را به عهده دارند.

الکساندر آرنو، ۳۰ ساله، معاون اجرایی در شرکت تیفانی است. فردریک آرنو، ۲۸ ساله، به عنوان مدیر عامل تَگ هویر خدمت می کند و کوچکترین فرزند خانواده ژان آرنو، ۲۴ ساله، مدیر توسعه و بازاریابی در لویی ویتون است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اما دلفین آرنو در تجارت خانوادگی بالاتر از خواهر و برادر‌هایش رشد کرده است. او در سال ۲۰۰۱ به کریستین دیور پیوست و در سال ۲۰۱۳ معاون اجرایی لویی ویتون شد و مسئول نظارت بر تمامی فعالیت‌های مرتبط با محصول این برند را به عهده داشت.

سود خالص مجموعه «ال.وی.ام.اچ» در نیمه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۶.۵ اعلام شد که جهشی ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل این شرکت است. آرنو اخیراً از ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان با ثروت خالص حدود ۱۴۹ میلیارد یورو پیشی گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه بلاتکلیفی معامله ۴۴ میلیارد دلاری؛ توییتر از ثروتمندترین فرد جهان شکایت کرد

ثروتمندترین مرد آسیا در جشن تولد شصت سالگی خود چه وعده‌ای داد؟

چوب حراج ۵۰ میلیون دلاری میلیاردر تایوانی به بطری‌های شرابی که یک عمر برای نوشیدنشان کم می‌آید