توییتر همه حساب‌هایی که به «ایلان ماسک» تغییر نام داده بودند را به حالت تعلیق درآورد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
TWITTER
TWITTER   -  کپی رایت  AP Photo

توییتر حساب همه کاربرانی را که برای تمسخر مالک جدید این شرکت، نام کاربری خود را به «ایلان ماسک» تغییر داده بودند، تعلیق کرد. این سیاست حتی درباره حساب‌های کاربری «تایید شده» نیز اجرا شد.

کتی گریفین، بازیگر آمریکایی با ۲ میلیون فالوور در توییتر یکی از افرادی است که حساب کاربری‌اش به حالت تعلیق درآمده است؛ او حتی عکس صفحه توییتری خود را با یکی از عکس‌های ایلان ماسک عوض کرده بود.

ثروتمندترین فرد جهان و رئیس تسلا که در گذشته خود را «مدافع مطلق آزادی بیان» توصیف می‌کرد، روز یکشنبه در پیامی توییتری نوشت: «اکانت‌های توییتری که اقدام به جعل هویت شخص دیگری می‌کنند، آن هم بدون اینکه به وضوح اعلام کنند که این یک کار تقلیدی است، برای همیشه به حالت تعلیق در خواهند آمد.»

اما حساب کاربری ایتان کلین که یکی از چهره‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی است نیز با وجود اینکه اکانت «h3h3Productions» در ادامه آن درج شده بود، تعلیق شد.

ایلان ماسک متهم است که شخصاً در تصمیم‌گیری‌ها برای تعلیق حساب‌هایی که او را هدف قرار می‌دادند، دست داشته است.

تعلیق حساب‌های این دست از کاربران، اولین تصمیم ایلان ماسک پس از خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر نبود. او هفته گذشته نیز با اخراج نیمی از کارکنان جهانی توییتر از جمله اعضای تیم «حقوق بشر» این شرکت، همه را حیرت‌زده کرد؛ تا جایی که واکنش کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل را نیز برانگیخت.

در چهارچوب سیاست «اخراج انبوه» کارکنان، بیش از ۹۰ درصد از کارکنان توییتر در کشور هند نیز برکنار شدند و تنها ۱۲ نفر از ۲۰۰ کارمند این شرکت در هند باقی ماندند.

توییتر همچنین اعلام کرده است که دارندگان «تیک آبی» باید ماهانه ۸ دلار بپردازند تا بتوانند از این امکان تایید هویت که پیش از این رایگان بود، استفاده کنند.