اعتراضات ایران؛ واکنش وزارت ورزش به حضور بی‌حجاب اسکیت‌باز ایرانی روی سکوی قهرمانی

عکسی از مهسا امینی
عکسی از مهسا امینی Copyright شبکه های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز سه شنبه ۱۷ آبان (۸ نوامبر) را در این مطلب پیگیری کنید.

آگهی

در حالی که اعتراضات در ایران به‌طور پراکنده در شماری از شهرها در خیابان‌ها و به‌طور شبانه ادامه دارد همزمان تحصن و اعتراض‌های دانشجویی رنگ دیگری گرفته است.

از سوی دیگر شکل‌های دیگر اعتراض‌ها مانند حضور بدون حجاب اسکیت‌باز ایرانی روی سکوی قهرمانی حاشیه‌هایی را ایجاد کرده است.

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز سه شنبه ۱۷ آبان (۸ نوامبر) را در این مطلب پیگیری کنید.

08.11.2022
21:43

ایزابل آجانی: من هرگز از زنان محجبه دنیا نخواستم به نشانه حمایت از زنان ایرانی حجاب از سر بردارند

ایزابل آجانی، هنرپیشه فرانسوی که برخی رسانه‌های فرانسوی پیش‌تر از درخواست او از زنان محجبه دنیا برای برداشتن حجاب به نشانه حمایت از زنان ایرانی خبر داده بودند در گفتگویی تلویزیونی این نقل قول را تکذیب کرد.

وی در گفتگو با برنامه «نوبت شما است» در شبکه تلویزیونی «فرانس۵» گفت که از شنیدن این موضوع بسیار به هم ریخته و ناراحت شده است.

این هنرپیشه فرانسوی نقل قول مطرح شده از خود را با مضمون درخواست از همه زنان محجبه دنیا برای برداشتن حجاب به نشانه همبستگی با زنان ایرانی بی اساس و مضحک خواند و گفت: «من با این "ژورنالیسم" خیلی مشکل دارم.»

وی همزمان افزود که پیش‌تر به همراه شماری دیگر از هنرپیشگان زن فرانسوی در اقدامی نمادین و به منظور پاسخ به ویدیوهای درخواست یاری زنان ایرانی موی خود را قیچی کرده است.

08.11.2022
21:15

اعضای تیم ملی واترپلو به هنگام پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران لب نگشودند

اعضای تیم ملی واترپلو مردان ایران روز سه‌شنبه در بانکوک، پایتخت تایلند در مراسم رسمی پیش از آغاز مسابقه به هنگام پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران سکوت کردند و آن را همخوانی نکردند. 

 تیم ملی واترپلو مردان ایران در نخستین دیدار خود در قالب مسابقات قهرمانی آسیا برابر تیم هند قرار گرفت، دیداری که در آن برنده شد. 

08.11.2022
21:06

سخنگوی دولت ایران: معترضین را دشمن نمی‌دانیم

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در آخرین اظهارات خود با بیان این که «اغتشاشگر و معترض را باید از هم تفکیک کنیم»، گفت: «سوال می‌شود که چرا با آشوبگران داخلی مماشات صورت می‌گیرد؟ باید بگویم من اصولا معترضین را دشمن نمی‌دانم و اصل بر این است که این جوانان که به خیابان می‌آیند فرزندان خطاکار ما هستند.»

آقای جهرمی «بخش زیادی از اعتراضات امروز» را «نتیجه سیاست‌های غلط اقتصادی، حکمرانی و سیاسی دولت قبل» خواند و افزود: «برای دولت مثل آب خوردن بود که از همان روز‌های اول اجازه دهد تا نیروی انتظامی از گلوله‌های جنگی استفاده کند و هر کسی را به خیابان آمد بزنند و اینطور مردم بترسند و در خانه خارج نشوند؛ اما این دولت هرگز چنین کاری نمی‌کند؛ چون معترضین را بچه و خانواده خود می‌داند و اصلا کلی سرمایه‌گذاری روی این افراد صورت گرفته تا آن‌ها مشکلات کشور را برطرف کنند.»

08.11.2022
20:57

جوان قرچکی بر اثر شدت سوختگی جان باخت

جوانی که در ارتباط با اعتراضات اخیر در ایران در مقابل مسجد جامع قرچک دچار سوختگی شدید شده بود در بیمارستان مطهری تهران جان باخت. 

گفته می‌شود این جوان ٢۴ ساله به نام محمدرضا فردوسی به دنبال سردادن شعارهای ضدحکومتی «خودسوزی کرده است».  

خبرگزاری فارس اما یک روز پیش با استناد به تصاویر دوربین‌های مدار بسته و به نقل از «یک شهروند و یک بسیحی» در پوشش خبری این حادثه نوشت:«ساعت حدود ۲۰ و ۴۰ دقیقه یک خودروی پراید در نزدیکی مسجد جامع شهر قرچک متوقف می‌شود راننده خودرو از داخل ماشین قصد دارد برای ایجاد آشوب و آسیب زدن به بسیجی ها یک کوکتل مولوتوف را به سمت آنها پرتاب کند.

کوکتل مولوتوف قبل از پرت شدن از خودرو در درون ماشین آتش می‌گیرد؛ همین موضوع باعث آتش گرفتن فرد اغتشاشگر می‌شود، با توجه به این که تعدادی دیگر کوکتل مولوتوف همراه خود داشته شعله آتش بیشتر می‌شود.»

08.11.2022
16:28

سخنان عادل فردوسی‌پور در جمع دانشجویان معترض دانشگاه صنعتی شریف

08.11.2022
16:27

سخنگوی دولت: بخش زیادی از اعتراضات امروز نتیجه سیاست‌های غلط دولت قبل است


علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت گفت که «بخش زیادی از اعتراضات امروز نتیجه سیاست‌های غلط اقتصادی، حکمرانی و سیاسی دولت قبل بوده است.»

وی افزود: «دولت سابق بین خودش و مردم دیوار کشید و حرف آن ها را نشنید و با آنها امنیتی برخورد کرد و صدای آنها را خفه کرد.»

وی تصریح کرد: «دولت قبل اجازه نداد صدای مردم شنیده شود و همین مسئله باعث شده تا حجم زیادی از اعتراض تجمیع شود و حالت انفجار به خودش بگیرد. پس مسائل قدیمی را نباید به پای دولت سیزدهم حساب کنیم.»

این مقام دولتی گفت: « برای دولت مثل آب خوردن بود که از همان روزهای اول اجازه دهد تا نیروی انتظامی از گلوله‌های جنگی استفاده کند و هر کسی را به خیابان آمد بزنند و اینطور مردم بترسند و در خانه خارج نشوند؛ اما این دولت هرگز چنین کاری نمی‌کند.»

08.11.2022
15:38

یک مقام قضایی: دادگاه ندا بیات دختری که روی سقف خودروی نیروی انتظامی رفته بود برگزار شد

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت که «امروز دادگاه رسیدگی به پرونده دختری که روز ۴ آبان‌ماه روی سقف خودروی نیروی انتظامی در خیابان سعدی زنجان رفته بود برگزار شد.»

وی مدعی شد که این دختر شعارهای ساختار شکنانه داده و به مامورین انتظامی توهین کرده است.

وی نام این دختر را اعظم آمندی معروف به ندا بیات اعلام کرد. 
این مقام قضایی کشته شدن ندا بیات را تکذیب کرد. 

08.11.2022
15:07

مراسم سوم نسرین قادری در مریوان

مراسم سوم نسرین قادری در شهر مریوان برگزار شد.
آکو قادری برادر وی در این مراسم با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی پدرش در ارتباط با مرگ مشکوک خواهرش، قضاوت را به عهده مردم ایران گذاشت.
وی تاکید کرد که در پرونده خواهرش علت مرگ «مشکوک و نامشخص» درج شده است. وی افزود که پزشکی قانونی پاسخی به خانواده‌اش درباره مرگ خواهرش نداده‌اند.


 

08.11.2022
13:22

علی مطهری: ادامه فیلترینگ واتس‌اپ و اینستاگرام ممکن است افرادی را به سمت معترضان سوق دهد


علی مطهری، نماینده سابق مجلس ایران گفت: «فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام موجب اختلال در کسب و کار مردم شده است.»
وی افزود: «ادامه آن ممکن است افرادی را به سمت معترضان سوق دهد. رفع فیلتر این دو با توجه به رشد اجتماعی ملت ایران خطری را متوجه کشور نمی‌کند.»

08.11.2022
13:15

دانشجویان دانشگاه شریف: سفر چرا؟ بمان و پس بگیر

شماری از دانشجویان دانشگاه شریف با همراهی تعدادی از اساتید، در سالن جباری «سرود زن» را همخوانی کردند. بخشی از این ترانه که می‌گوید «سفر چرا؟ بمان و پس بگیر» با تاکید و فریاد بلندتر از سوی دانشجویان این دانشگاه خوانده شد. 
این تجمع در اعتراض به ممنوع‌الورودی شماری از دانشجویان و همچنین دانشجویان زندانی دانشگاه برگزار شد. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح مجلس برای حجاب اجباری؛ «از ابطال گواهینامه و پاسپورت تا جریمه ۳ میلیارد تومانی برای زنان»

هفته هشتم اعتراضات ایران با ادامه تحصن‌ و اعتراض‌ها در شماری از دانشگاه‌ها آغاز شد

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند