ایلان ماسک با استارلینک به طوفان‌زدگان «ایان» در فلوریدا اینترنت‌رسانی می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
طوفان «ایان» در ایالت فلوریدای آمریکا خسارت فراوان بجای گذاشت و ده‌ها قربانی گرفت
طوفان «ایان» در ایالت فلوریدای آمریکا خسارت فراوان بجای گذاشت و ده‌ها قربانی گرفت   -  کپی رایت  Amy Beth Bennett/ South Florida Sun Sentinel 2022

ایلان ماسک، مدیر اجرایی شرکت «اسپیس ایکس» با ارائه سرویس اینترنت ماهواره‌ای «استارلینک»  برای کمک به طوفان‌زدگان «ایان» در مناطق جنوب غرب فلوریدا که از اینترنت محروم شده‌اند، موافقت کرد.

طوفان «ایان» که تا به امروز یکشنبه ۲ اکتبر ۷۷ قربانی گرفته است اکنون رو به واشنگتن و نیویورک دارد.

ران دِسانتیس، فرماندار فلوریدا روز شنبه به خبرنگاران گفت که فرمانداری این ایالت با ایلان ماسک در خصوص دریافت خدمات ماهواره‌ای استارلینک در ارتباط و همکاری است.

آقای دِسانتیس گفت که شرکت ایلان ماسک ماهواره‌های استارلینک را برای پوشش خوب اینترنتی جنوب غرب فلوریدا و سایر مناطق آسیب دیده در موقعیت مناسب قرار می‌دهد. 

وی گفت انتظار دارد «۱۲۰ واحد بزرگ استارلینک» در ایالت فلوریدا مستقر شود. 

ایلان ماسک از دولت آمریکا برای شرکتش درخواست معافیت‌ از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را کرده است تا استفاده از اینترنت را برای شهروندان ایران که بوقت تجمع‌ها و تظاهرات علیه سیاست‌های حکومت ایران با قطعی یا اختلال اینترنتی مواجه می‌شوند، ممکن سازد.

 وزارت خزانه‌داری آمریکا به دنبال درخواست آقای ماسک با صدور مجوزی به شرکت‌ها اجازه داده است تا بدون واهمه از تحریم، خدمات دسترسی به اینترنت را به ایرانیان ارائه کنند.