Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کمبود گسترده نیروی کار ماهر در استرالیا؛ کانبرا به‌دنبال تسهیل روند پذیرش مهاجران است

قوانین مهاجرتی استرالیا تغییر می‌کند
قوانین مهاجرتی استرالیا تغییر می‌کند Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق گزارش اداره آمار استرالیا که در پایان ماه ژوئن منتشر شد، تعداد مشاغل خالی اکنون به ۴۸۰ هزار و ۱۰۰ پست رسیده است که این تعداد کمی کمتر از تعداد افرادی است که به‌طور رسمی بیکار هستند. این موضوع منجر به کمبود گسترده نیروی کار شده است.

آگهی

کمبود گسترده نیروی کار در استرالیا مانع بهبود اقتصادی این کشور شده است. برخی از کارفرمایان آماده انجام هر کاری هستند تا افراد را حتی در موقعیت‌هایی که مهارت کمی نیاز است استخدام کنند.

رادیو فرانسه در بخشی از گزارش خبرنگارش در استرالیا گفت که مالک یک رستوران ایتالیا در سواحل استرالیا با نزدیک شدن به فصل تابستان در نیم‌کره جنوبی آماده است تا هر کاری را برای جذب نیروی کار انجام دهد. او می‌گوید که می‌خواهد خیلی فوری بیش از ۱۵۰ نفر را جذب کند و حتی آماده است تا برای آن‌ها پاداش استخدامی ۴۵۰۰ دلاری در نظر بگیرد.

این در حالی است که شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا به درخواست‌ها برای افزایش سقف نیروی کار خارجی برای کمک به رفع کمبود گسترده نیروی کار پیوسته است، مشکلی که توجه صنعت و دولت را به خود جلب می‌کند.

این موضوع پس از تصمیم دولت فدرال استرالیا در اواخر هفته گذشته برای افزایش جذب نیروی کار خارجی از ۱۶۰ هزار به ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار در سال منتشر شد که افزایش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا در گزارش خود که روز چهارشنبه ۱۸ اوت منتشر شد به ملاحظاتی پرداخته است که باید در هنگام افزایش سقف نیروی کار خارجی رعایت شود.

این گزارش موافقت کرد که این افزایش نیروی کار ضروری است اما گفت که ایجاد طرحی که کارگران خارجی را استثمار نکرده و توسعه مهارت‌های محلی را نادیده نگیرد مهم است.

سیستم مهاجرت و مهارت‌های ما از کار افتاده است. این منجر به استثمار گسترده کارگران موقت مهاجر و بی‌تواجهی و زوال سیستم آموزش مهارت‌های ما شده است.
میشل اونیل
رئیس شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا

میشل اونیل، رئیس شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا گفت: «سیستم مهاجرت و مهارت‌های ما از کار افتاده است. این منجر به استثمار گسترده کارگران موقت مهاجر و بی‌تواجهی و زوال سیستم آموزش مهارت‌های ما شده است.»

وی افزود که آن‌ها از یک سیستم ویزا حمایت می‌کنند که مهاجرت دائمی را در اولویت قرار می‌دهد و از گسترش پذیر مهاجرت دائمی حمایت می‌کند.

دولت استرالیا روز چهارشنبه با اشاره به این واقعیت که ۹۰ درصد از مشاغل جدید در پنج سال آینده به تحصیلات عالیه نیاز دارند بودجه ۲۰ هزار موقعیت دانشگاهی بیشتر را تامین مالی کرد.

با خروج استرالیا از وضعیت قرمز همه‌گیری کرونا، نرخ بیکاری این کشور به پایین‌ترین نرخ خود از سال ۱۹۷۴ یعنی تنها ۳.۵ درصد رسیده است.

طبق گزارش اداره آمار استرالیا که در پایان ماه ژوئن منتشر شد، تعداد مشاغل خالی اکنون به ۴۸۰ هزار و ۱۰۰ پست رسیده است که این تعداد کمی کمتر از تعداد افراد است که به‌طور رسمی بیکار هستند. این موضوع منجر به کمبود گسترده نیروی کار شده است.

گزارش اخیر بانک ملی استرالیا نشان داد که از هر ۱۰ کسب و کار کوچک و متوسط استرالیا، چهار کسب و کار بر این باورند که کمبود نیروی کار «تاثیر بسیار مهمی بر تجارت آن‌ها» دارد.

اندرو ایروین، مدیر گروه بانکداری تجاری و خصوصی گفت: «وقتی من با مشتریان صحبت می‌کنم، موضوع شماره یک که آن‌ها همچنان مطرح می‌کنند کمبود نیروی کار است و این در همه بخش‌ها و در تمام نقاط کشور وجود دارد.»

استرالیا می‌گوید که یک برنامه جهانی مهاجرت بدون تبعیض دارد که طبق آن افراد می‌توانند بدون توجه به پیشینه قومی، جنسیت یا مذهب خود برای مهاجرت به استرالیا درخواست دهند مشروط بر اینکه معیارهای تعیین شده را داشته باشند. برنامه مهاجرت دائم استرالیا برای رفع نیاز‌های اقتصادی، جمعیتی و بازار کار استرالیا با تمرکز قوی بر مهاجرت نیروی کار ماهر طراحی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برای نخستین‌بار یک زن مدیریت بانک مرکزی استرالیا را برعهده می‌گیرد

یک جزیره‌ ۲۱ هکتاری در استرالیا را می‌توان با ۷۰۰ هزار دلار خرید

رسول‌اف در کنار گلشیفته فراهانی؛ کارگردانی که از تهران طرد شد در جشنواره کَن تشویق