دهها کشته و مجروح بر اثر جاری شدن سیل در ایران؛ ۱۸ استان با سیلاب روبرو شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جاری شدن سیل در منطقه امامزاده داوود تهران
جاری شدن سیل در منطقه امامزاده داوود تهران   -  Copyright  عکس از ایرنا

جاری شدن سیل در مناطق مختلف ایران علاوه بر آسیب زدن به زیرساخت‌ها دستکم ۹ کشته و ده‌ها مصدوم بر جای گذاشت.

بارش شبانه باران در تهران منجر به جاری شدن سیل در منطقه امامزاده داوود و کن شد. بنا به گزارش‌ها دستکم هفت نفر در سیل منطقه امامزاده داوود تهران کشته شدند. این در حالی است که ۹ نفر نیز مصدوم و ۱۴ نفر دیگر مفقود شدند. به گفته مقامات ایران احتمال افزایش شمار مفقودشدگان وجود دارد.

جسد یک نفر که بر اثر جاری شدن سیل جان باخته بود نیز در نزدیکی دماوند کشف شد. 

از سوی دیگر با توجه به اینکه بارش باران امروز نیز ادامه پیدا کرد نیروهای امدادی اقدام به تخلیه محله امام‌زاده داوود کردند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور گفت که در این منطقه رانش زمین اتفاق افتاده است و همچنان تعدادی از خودروها زیر گل و لای مدفون هستند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همزمان ریزش سقف یک واحد مسکونی در زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان که در پی بارش شدید باران روی داد جان دو کودک را گرفت. پدر این دو کودک نیز در این حادثه مصدوم شده و به بیمارستان انتقال یافته است. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران گفته است که نیروهای این سازمان در ۲۱ استان کشور در حالت آماده‌باش به سر می‌برند. به گفته وی ۱۸ استان ایران درگیر سیلاب هستند. 

مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد که طی روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه احتمال خسارت گسترده و زیاد در کشور وجود دارد. این نهاد برای ۲۷ استان ایران طی امشب و دو روز آینده هشدار نارنجی صادر کرد. 

جاری شدن سیل در استان فارس ایران چند روز پیش ۳۲ کشته بر جای گذاشته بود.

هر چند ایران طی سال‌های اخیر با دوره‌‌های مکرر خشکسالی روبرو بوده اما بارش‌های سیل‌آسا نیز بارها خسارت‌های جانی و مالی به بار آورده است. جاری شدن سیل در جنوب ایران سه سال پیش دستکم ۷۶ کشته بر جای گذاشت. این در حالی است که میزان خسارت ناشی از سیل سال ۹۸ بیش از دو میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.