تداوم موفقیت آنگولا در بازارهای جهانی انرژی

تداوم موفقیت آنگولا در بازارهای جهانی انرژی
Copyright euronews
نگارش از Chris BurnsDinamene Cruz
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مدیر عامل شرکت «سوم اویل»:‌ «به وضوح تغییری به سمت انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد. یکی انرژی خورشیدی است که آنگولا یکی از بهترین موقعیت ها را در آفریقا دارد و دومی برق آبی است با وجود رودخانه های فراوان در آنگولا»

آگهی

موفقیت آنگولا به عنوان یک مرجع جهانی در بازارهای انرژی تداوم دارد. در این برنامه از دو شرکتی که در لیست ده شرکت برتر بین المللی در حوزه نفت هستند، بازدید می کنیم: شرکت نفت خصوصی آنگولا و آٰژانس ملی نفت، گاز و سوخت های زیستی.

آنگولا بعنوان یکی از اعضای اوپک و دومین تولید کننده نفت در جنوب صحرای آفریقا، یکی از با ثبات ترین و مطمئن ترین مقاصد آفریقا برای سرمایه گذاری در انرژی است.

آژانس بین المللی انرژی می گوید آنگولا به بزرگترین تولید کننده نفت خام در آفریقای جنوبی تبدیل می شود. این کشور همچنین تاسیساتی برای انرژی های تجدید پذیر از طریق سرمایه گذاری و اقدامات حمایتی احداث کرده است.

توتال انرژی بزرگترین تولید کننده نفت و گاز در آنگولا است، جایی که دولت سرمایه گذاری بیشتر برای توسعه این صنعت را تشویق می کند.

پائولینو ژرومینو، رئیس آٰژانس ملی نفت، گاز و سوخت های زیستی آنگولا می گوید: «ما تولید پایه کنونی را به همراه توسعه میادین حاشیه ای و اکتشاف توسعه ای ادامه می دهیم».

او می افزاید: «واضح است که در صورت موفقیت انتظار داریم تولید نفت را به بالای یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت افزایش دهیم».

سیاست انعطاف پذیرتر در مورد مالیات و نظارت در سال های اخیر در آنگولا نتیجه داده است.

توتال نزدیک به ۷ دهه است که در آنگولا حضور دارد. اولیویه جونی، مدیر کل توتال انرژی آنگولا می گوید: «ما سرمایه گذاری های زیادی کرده ایم. ما در حال حاضر در آنگولا یک موقعیت پیشرو داریم و ۴۵ درصد تولید کشور را نمایندگی می کنیم.»

اولیویه جونی می افزاید: «این یکی از بزرگترین شرکت های تابعه ماست زیرا ما شش تاسیسات، شش سکوی نفت و شش کشتی بزرگ دارم که از اعماق آب بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری تولید می کنند.»

بیش از ربع قرن است که اکسان موبیل یکی دیگر از بازیگران اصلی در آنگولاست. ملیسا باند، مدیر کل اکسان موبیل آنگولا می گوید: «ما بزرگترین عملیات آبهای عمیق را داریم.»

او می افزاید: «داشتن ثبات، ثبات مالیاتی، ثبات قانونی و ثبات نظارتی بسیار مهم است و آنگولا توانسته این موضوع را در طول مدتی که ما اینجا بوده ایم نشان دهد».

برنامه های آموزشی اکسان نیز نتیجه داه است از جمله در عملیات دریایی به نام FPSOs، تولید شناور، ذخیره سازی و تخلیه.

ملیسا باند می افزاید: «ما کارکنان آنگولایی مان را برای آموزش فنی به خارج از کشور می فرستیم و به این سرمایه گذاری و زمانی که صرف کرده ایم بسیار مفتخریم. در حال حاضر ۹۲ درصد از نیروی کار ما آنگولایی هستند.»

این آموزش بر سایر شرکت ها در بخش های مختلف تاثیر می گذارد. ادسون دوس سانتوس، مدیرعامل شرکت «سوم اویل» می گوید:‌ «امروز آنها بانک ها را اداره می کنند، شرکت های خصوصی را اداره می کنند و اساسا به رشد کشور کمک می کنند».

مانند سایر نقاط جهان، بخش انرژی در آنگولا نیز در حال توسعه است تا انرژی های تجدید پذیر بیشتری را در برگیرد و ردپای کربن را کاهش دهد. بزرگترین شرکت نفی آنگولا «سوم اویل» که شرکتی ۲۰ ساله است در حال بازتعریف فعالیت های خود است.

ادسون دوس سانتوس می افزاید: «به وضوح تغییری به سمت انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد. یکی انرژی خورشیدی است، آنگولا یکی از بهترین موقعیت ها را در آفریقا دارد و دومی برق آبی است با وجود رودخانه های فراوان در آنگولا».

توتال همچنین به دنبال طیف وسیعی از انرژی های تجدید پذیر در آنگولاست.

اولیویه جونی می افزاید: «اینجا در آنگولا، بطور ویژه پتانسیل بسیار قویی برای انرژی خورشیدی می بینیم. ما در حال حاضر یک پروژه خورشیدی در شهر لوبانگو در استان هویلا در جنوب آنگولا داریم. ما می خواهیم به زودی در مورد یک نیروگاه خورشیدی ۳۵ مگاواتی تصمیم گیری کنیم.»

آگهی

جونی می گوید توتال همچنین در حال کار بر روی حذف گاز و روی آوردن به انرژی های تجدید پذیر در عملیات خود است.

او می افزاید: «ما در اینجا در آنگولا در تاسیساتمان متعهد هستیم که شعله های گاز را کاهش دهیم.» این سیاستی است که دولت آنگولا نیز در حال انجام آن است.

پائولینو ژرومینو می افزاید: «هدف ما این است که خیلی زود استفاده از سوخت گاز را به صفر برسانیم.»

ادسون دوس سانتوس می گوید: «تابش خورشید اینجا بسیار زیاد. همچنین برق آبی فرصت دیگری است. بنابراین موقعیت جغرافیایی ما نیز کمک می کند. آنگولا تمام مواد لازم برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت انرژی در آفریقا را دارد».

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

مین‌روبی در آنگولا؛ طرحی جسورانه برای احیای مشاغل و بهبود زندگی ساکنان