دو زن با حدود صد جانور زنده در چمدان‌هایشان در فرودگاه بانکوک بازداشت شدند

چندین لاک‌پشت در چمدان مسافری در فرودگاه بین المللی سووارنابومی در بانکوک، تایلند
چندین لاک‌پشت در چمدان مسافری در فرودگاه بین المللی سووارنابومی در بانکوک، تایلند Copyright AFP
نگارش از مریم عباسی‌زاده
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قاچاقچیان جانوران و گونه‌های نادر حیات وحش بطور ویژه به تایلند در شرق آسیا علاقه‌مندند و آن‌ها را عمدتا به کشورهایی همچون چین، ویتنام که از این جانوران در طب سنتی و تهیه دارو استفاده می‌کنند قاچاق می‌کنند.

آگهی

دو زن هندی که قصد داشتند همراه بار خود حدود یکصد جانور زنده را سوار هواپیما کنند در فرودگاه بین‌المللی بانکوک بازداشت شدند. پلیس محیط‌بانی تایلند اعلام کرده که پس از مشکوک شدن به این دو مسافر هندی و حین بازرسی چمدان‌های آن‌ها حدود ۱۰۰ جانور زنده  شامل ۲۰ مار، ۳۵ لاک‌پشت، ۵۰ آفتاب‌پرست و ۲ تشی و ۲ آرمادیلو(زره‌دوز) را کشف و ضبط کردند.

قاچاقچیان جانوران و گونه‌های نادر حیات وحش به‌طور ویژه تایلند در شرق آسیا علاقه‌مندند و آن‌ها را عمدتا به کشورهایی همچون چین، ویتنام که از این جانوران در طب سنتی و تهیه دارو استفاده می‌کنند قاچاق می‌کنند.

محیط‌‌بانان تایلندی با انتشار یک پیام فیسبوکی همچنین از پیدا شدن ۲ ایگوان مرده در بین اسباب و اثاثیه این دو زن و تشنگی و کم‌آبی بقیه جانوران خبر داده‌اند.

این دو مظنون با اسامی نیتیا راجا  ۳۸ ساله و زکیه سلطانا ۲۴ ساله در نیمه شب یکشنبه از فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی بانکوک قصد پرواز به چنای در هند را داشتند که در زمان بازرسی و عبور چمدان‌ها از زیر دستگاه ایکس ری بازداشت می‌شوند. 

این نخستین باری نیست که فرودگاه بین المللی بانکوک شاهد چنین اتفاقی است. رئیس دفتر بازرسی حیات وحش سووارنابومی معتقد است بدلیل قیمت بالای این جانوران در خارج از کشور شاهد چنین اقدامات خلاف قانونی هستیم. میانگین پولی که برای این دسته از جانوران در خارج پرداخت می‌شود حدود ۵۶۰۰ دلار است و محموله‌های قاچاق معمولا در مرز تایلند و میانمار و یا در پروازهای داخلی شناسایی و توقیف می‌شوند. 

این جانوران توقیف شده بعد از درمان به مرکز ویژه حمایت از جانوران و حیوانات تحویل داده می‌شوند و این دو زن هندی هم به اتهام نقض قانون حمایت از جانوران و همچنین مقررات گمرکی تفهیم اتهام شدند. این دو اکنون در پاسگاه پلیس مستقر در فرودگاه در بازداشت موقت بسر می‌برند و قرار است بزودی تحویل مراجع قضایی شوند. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سگ گمرک فرودگاه بوستون میمون‌های مومیایی شده را در چمدان‌های یک مسافر شناسایی کرد

رئیس سابق موزه لوور پاریس به همدستی در قاچاق اشیاء عتیقه متهم شد

«حمله نهنگ قاتل»؛ پلیس بی‌خبر از شعبده قاچاقچیان، قایق مواد مخدر را به ساحل یدک می‌کشید