Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

مدیر رستوران کوتاه قامتان در تهران: درترکیه شعبه خواهیم زد

کافه کوتاه‌قامتان در تهران
کافه کوتاه‌قامتان در تهران Copyright Anadolu
Copyright Anadolu
نگارش از یورونیوز فارسی / خبرگزاری آناتولی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مدیر رستوران کوتاه قامتان در تهران: درترکیه شعبه خواهیم زد

آگهی

سه سال از شروع فعالیت رستوران افراد کوتاه قامت در تهران می‌گذرد. رستورانی که در آن موسیقی زنده اجرا می‌شود و ۹۰ درصد نیروی انسانی شاغل در آن میز از میان افراد کوتاه‌قامت انتخاب شده‌اند. افرادی که فرصت دسترسی به شغل به این سادگی‌ها برایشان مهیا نیست. 

موسس این رستوران نیز خود از جمعیت افراد کوتاه‌قامت ایران است. این رستوران در خیابان شهید بهشتی تهران واقع شده است. 

این افراد از شهرهای مختلف از تبریز و مشهد گرفته تا سیستان بلوچستان به پایتخت ایران آمده‌ و در این رستوران مشغول به کار شده‌اند.

مهدی ابراهیمی، مدیر این کسب و کار می‌گوید: «این رستوران را ۳ سال پیش افتتاح کردم و بالاخره به آرزویم رسیدم.»

ابراهیمی با بیان اینکه ۹۰ درصد همکارانش مثل خود او از جمله افراد کوتاه‌قامت هستند، گفت: «هدف من این بود که برای افرادی مثل خودم اشتغالزایی کنم. اینجا ۲۵ نفر کار می‌کنند که اغلب‌شان افراد کوتاه قامت هستند. پیدا کردن شغل اغلب اوقات برای آنها کار دشواری است.»

راه‌اندازی شعبه‌ای در ازمیر یا استانبول

آقای ابراهیمی می‌خواهد شعبه‌ای از رستورانش را در شهرهای استانبول یا ازمیر ترکیه نیز راه‌اندازی کند.

او می‌گوید: «در روزهای نخست هیچکس به این رستوران علاقه‌ای نشان نمی‌داد اما با یاری خداوند روز به روز علاقه افراد به رستوران ما بیشتر شد. حالا دوست دارم در شهرهای دیگر و حتی خارج از کشور شعبه داشته باشم و اشتغال زایی کنم. نخستین برنامه‌ام افتتاح شعبه در ترکیه است. فعلا شهرهای استانبول یا ازمیر ترکیه را مد نظر قرار داده‌ایم.»

ابراهیمی با بیان اینکه مردم باید دیدگاه خود را نسبت به یکدیگر تغییر دهند و خداوند همه را آفریده است، گفت: «کوتاه‌قامت، بلند قامت، چاق، لاغر، سیاه یا سفید مهم نیست. مهم این است که انسان بودن را در مرکز زندگی خود قرار دهیم.»

کارفرما به آنها به دیده تحقیر نمی‌نگرد

او می‌گوید: «نکته مهم برای همکاران ما این است که کارفرمایی ندارند که به آنها به دیده تحقیر نگاه کند. اینجا همه ما با هم برادریم. آنها به این دلیل به اینجا آمدند که در شهر خودشان شغلی پیدا نکرده بودند.»

رضا سلطانی ۲۶ سال سن دارد و اهل اردبیل است. او یک سال است در رستوران کوتاه قامتان مشغول به کار است و می‌گوید: « خدا را شکر می‌کنم. خداوند به آقای ابراهیمی سلامتی عطا کند که اینجا به ما کار داد.»

شبنم آقازاده، ۳۴ ساله از زمان تأسیس این رستوران در اینجا کار کرده و سمت‌اش نیز و پیشخدمت ارشد است. او درباره تجربه کارش‌اش اینطور توضیح می‌دهد: « من از شغلم بسیار راضی هستم.از آقای ابراهیمی به خاطر استخدام افراد کوتاه قامت در اینجا تشکر می‌کنم.»

اینجا حس قدکوتاه بودن نمی‌کنم

سنا الله شهنوازی که از یکی شهرستان‌های استان سیستان بلوچستان به تهران آمده و در این رستوران کار می‌کند با بیان اینکه ۲ سال و نیم است که در اینجا کار می‌کنم، گفت: «محیط کار من راحت است زیرا کارمندان اینجا مثل من هستند. من اینجا احساس کوتاه-قد بودن نمی‌کنم.»

زیبا ۳۳ سال سن دارد و ۳ سال است که اینجا کار می‌کند. او نیز می‌گوید: «خوشحالم در چنین مکان راحتی کار می‌کنم. خوشحالم که اینجا با دوستان و همکارانی مثل خودم سر و کله می‌زنم و تنها نیستم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گارسون‌های «بی‌ادب و بی‌نزاکت» در رستوران معروف سیدنی از مشتریان پذیرایی می‌کنند

گزارش خبرگزاری فرانسه از گرانی در ایران؛ «قصابم ولی هفته‌هاست که دیگه گوشت نمی‌خورم»

چالش سقوط لیر ترکیه برای اقتصاد ایران؛ خطر کاهش صادرات و ارزش ریال