مرد ۷۸ ساله آمریکایی مدرک دیپلمش را پس از ۶۰ سال دریافت کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شرکت مرد ۷۸ ساله آمریکایی در مراسم فارغ التحصیلی دبیرستان
شرکت مرد ۷۸ ساله آمریکایی در مراسم فارغ التحصیلی دبیرستان   -  Copyright  AP Photo

یک مرد آمریکایی ۷۸ ساله که به مدت ۶۰ سال در حسرت شرکت در مراسم فارغ التحصیلی از دبیرستان و کسب مدرک دیپلم خود به سر برده بود روز جمعه گذشته به آرزوی خود رسید.

تد سمز در حالی همراه با دیگر فارغ التحصیلان سال ۲۰۲۲ مدرک دیپلم خود را از یکی از دبیرستان‌های ایالت کالیفرنیا دریافت کرد که در سال ۱۹۶۲ موفق به دریافت مدرک پایان دوره تحصیلات متوسطه خود نشده بود. او در آن سال چند روز مانده به پایان سال تحصیلی از دبیرستان تعلیق شد و در نتیجه نتوانست در یکی از امتحان‌های پایانی شرکت کند.

این مرد در آن زمان مجبور شده بود که در امتحان‌های دوره تابستان شرکت کند اما در نهایت مسئولان دبیرستان حاضر به ارائه مدرک دیپلم به او نشده بودند. آنها دلیل این امر را بدهی چهار دلار و ۸۰ سنتی این مرد به خاطر یک کتاب عنوان کرده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

من تمام این سالها به فرزندانم بارها غر زده بودم که چگونه چهار دلار و ۸۰ سنت مانع از دریافت مدرک دیپلمم شد.
تد سمز
پیرمرد ۷۸ ساله آمریکایی

دبیرستان سن گابریل در جنوب کالیفرنیا طی شش دهه گذشته اصل مدرک دیپلم تد سمز را در یکی از قفسه‌های قدیمی این موسسه آموزشی نگهداری کرده بود. این مرد ۷۸ ساله پس از دریافت مدرکش در مراسم روز جمعه گفت: «من تمام این سالها به فرزندانم بارها غر زده بودم که چگونه چهار دلار و ۸۰ سنت مانع از دریافت مدرک دیپلمم شد.»

او حالا می‌گوید در نظر دارد مدرک دیپلمش را بر روی دیوار خانه‌اش آویزان کند.