ادعای رئیس پیشین ام‌آی‌۶: پوتین سال دیگر برای درمان راهی آسایشگاه خواهد شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
برخی منابع خبری از بیماری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خبر می‌دهند
برخی منابع خبری از بیماری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خبر می‌دهند   -  Copyright  AP Photo

سر ریچارد دیرلاو، رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی «ام‌آی‌۶» بریتانیا پیش‌بینی کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل ابتلا به یک بیماری مزمن تا سال ۲۰۲۳ از قدرت کنار رفته و در یک مرکز درمانی خواهد بود.

او که از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۰۴ سازمان اطلاعاتی بریتانیا بود، در یکی از قسمت‌های پادکست «One Desicion» از انتقال ولادیمیر پوتین به آسایشگاه به عنوان راهی برای پیش‌برد امور بدون کودتا نام برد.

ریچارد دیرلاو در ادامه با تأکید بر نکته که در صورت خروج آقای پوتین از کرملین، مسکو طرحی برای جانشینی او ندارد، اما پیش‌بینی کرد که در صورت چنین اتفاقی، نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه، کنترل امور را در دست گیرد.

از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین، گمانه‌زنی‌ها در مورد وضعیت سلامتی پوتین بیشتر شده است به گونه‌ای که برخی خبرها از ابتلای او به بیماری‌های پارکینسون و سرطان خون حکایت دارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته کریستوفر استیل، مدیر پیشین میز روسیه در سازمان اطلاعاتی بریتانیا، پوتین به شدت بیمار است و به طور منظم نشست‌های شورای امنیت روسیه را برای دریافت نوعی درمان پزشکی ترک می‌کند. او گفت که گروهی از پزشکان، آقای پوتین ۶۹ ساله را همیشه در همه جا همراهی می‌کنند.

پیشتر کریستوفر استیل با طرح ادعاهایی مبنی بر وجود ارتباطاتی میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و روسیه و همچنین موضوع مداخله احتمالی کرملین در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مناقشاتی را ایجاد کرد.