Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افغان‌ها دوم و ایرانی‌‌‌ها هشتم؛ کدام کشورهای اتحادیه اروپا بیشترین اجازه پناهندگی را صادر کردند؟

پناهجویان ایرانی در حال اصلاح موی سر یکدیگر در اردوگاه پناهندگان در هلند
پناهجویان ایرانی در حال اصلاح موی سر یکدیگر در اردوگاه پناهندگان در هلند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) با انتشار گزارش پناهندگان در سال ۲۰۲۱، کشورهایی را که بیشترین اجازه پناهندگی را صادر کردند، اعلام کرد.

آگهی

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ با درخواست پناهندگی ۲۶۷ هزار و ۳۶۰ پناهجو موافقت کردند که در مقایسه با سال ۲۰۲۰ حدود ۵ درصد کاهش داشت. 

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) با انتشار گزارش پناهندگان در سال گذشته میلادی، اعلام کرد که اتباع کشور سوریه با ۶۹ هزار و ۱۴۰ مورد بیشترین اجازه پناهندگی را از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا دریافت کردند. پس از آن، افغان‌ها با دریافت ۵۳ هزار و ۶۰۵ پاسخ مثبت به درخواست‌های پناهندگی‌شان در جایگاه دوم قرار گرفتند. 

بر پایه این گزارش، طی سال ۲۰۲۱، ۷ هزار و ۸۴۰ ایرانی نیز در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشمول حمایت‌های قانونی از پناهندگان شدند که از این نظر، ایرانی‌ها پس از اتباع ترکیه در جایگاه هشتم قرار گرفتند. 

یورواستات خاطر نشان کرد که شمار متقاضیان پناهندگی به اتحادیه اروپا که زیر سن قانونی و بی سرپرست بودند، در سال ۲۰۲۱ به ۲۳ هزار و ۲۵۵ نفر رسید که ۷۲ درصد بیش از سال ۲۰۲۰ بود. بر پایه این گزارش، علت اصلی این افزایش، تعداد بالای افغان‌های خردسالِ بدون همراه بود که به کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتقل شده بودند. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

این گزارش نشان می‌دهد که در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا آلمان با ۳۳ درصد بیشترین سهم را در اعطای پناهندگی به اتباع خارجی داشت و بالاتر از فرانسه (۱۷ درصد)، ایتالیا (۱۲ درصد) و اسپانیا (۸ درصد) قرار گرفت. اتریش و یونان نیز هر دو با سهم ۷ درصدی در جایگاه پنجم قرار گرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت یونان به دنبال اخراج ۱۰ هزار پناهنده از محل سکونتشان است

کاهش بی‌سابقه ظرفیت پذیرش پناهنده در آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا