نیروهای امنیتی اسرائیل مهاجم مسلح حمله مرگ‌بار تل آویو را به قتل رساندند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله مسلحانه به کلوب شبانه در تل آویو
حمله مسلحانه به کلوب شبانه در تل آویو   -   کپی رایت  AP Photo

دستگاه امنیتی اسرائیل بامداد جمعه اعلام کرد که مهاجم مسلح به یک کلوب شبانه در تل آویو را به قتل رسانده است.

مهاجم شهروند فلسطینی ساکن اراضی اشغالی کرانه باختری معرفی و به‌گفته پلیس اسرائیل در نزدیکی یک مسجد در یافا کشته شده است.

یعکوو شباتی، رئیس پلیس اسرائیل با اعلام این خبر گفت: «پس از یک نیمه‌شب دشوار و پس از ساعات‌ها تلاش پلیس، دستگاه‌های امنیت داخلی و ارتش، بامداد امروز توانستیم مهاجم تروریست را پس از تیراندازی متقابل به قتل برسانیم.»

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است.

در جریان تیراندازی شامگاه پنجشنبه در یک کلوب شبانه در مرکز تل آویو دست‌کم دو نفر کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند. برخی رسانه‌های محلی از کشته شدن سه نفر خبر می‌دهند.

اگر چه دستگاه‌های امنیتی اسرائیل هویت مهاجم را افشاء نکرده‌اند اما بسیاری از رسانه‌های عربی و عبری زبان محلی رعد فتحی حازم، جوان عرب اسرائیلی ساکن شهر جنین در شمال کرانه باختری را به‌عنوان عامل این تیراندازی معرفی می‌کنند.

تیراندازی پنجشنبه شب دومین حمله طی ۹ روز اخیر و چهارمین حمله طی کمتر از سه هفته اخیر در اسرائیل محسوب می‌شود. داعش مسئولیت حمله نخست در شهر بندری خدرا را که به کشته شدن دو مامور پلیس منجر شد، بر عهده گرفت.

سه‌شنبه هفته گذشته در جریان یک حمله در بنی براک، یکی از حومه‌های به‌شدت ارتدوکس ۵ نفر کشته شدند. پس از آن حمله، سه نفر از اعضای سازمان جهاد اسلامی در جریان تیراندازی پلیس اسرائیل کشته شدند. جهاد اسلامی از حمله شامگاه پنجشنبه در تل آویو استقبال کرده اما مسئولیت آن را نپذیرفته است.