نیروهای امنیتی اسرائیل مهاجم مسلح حمله مرگ‌بار تل آویو را به قتل رساندند

حمله مسلحانه به کلوب شبانه در تل آویو
حمله مسلحانه به کلوب شبانه در تل آویو Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دستگاه امنیتی اسرائیل بامداد جمعه اعلام کرد که مهاجم مسلح به یک کلوب شبانه در تل آویو را به قتل رسانده است. شهروند فلسطینی ساکن اراضی اشغالی کرانه باختری در نزدیکی یک مسجد در یافا کشته شده است.

آگهی

دستگاه امنیتی اسرائیل بامداد جمعه اعلام کرد که مهاجم مسلح به یک کلوب شبانه در تل آویو را به قتل رسانده است.

مهاجم شهروند فلسطینی ساکن اراضی اشغالی کرانه باختری معرفی و به‌گفته پلیس اسرائیل در نزدیکی یک مسجد در یافا کشته شده است.

یعکوو شباتی، رئیس پلیس اسرائیل با اعلام این خبر گفت: «پس از یک نیمه‌شب دشوار و پس از ساعات‌ها تلاش پلیس، دستگاه‌های امنیت داخلی و ارتش، بامداد امروز توانستیم مهاجم تروریست را پس از تیراندازی متقابل به قتل برسانیم.»

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است.

در جریان تیراندازی شامگاه پنجشنبه در یک کلوب شبانه در مرکز تل آویو دست‌کم دو نفر کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند. برخی رسانه‌های محلی از کشته شدن سه نفر خبر می‌دهند.

اگر چه دستگاه‌های امنیتی اسرائیل هویت مهاجم را افشاء نکرده‌اند اما بسیاری از رسانه‌های عربی و عبری زبان محلی رعد فتحی حازم، جوان عرب اسرائیلی ساکن شهر جنین در شمال کرانه باختری را به‌عنوان عامل این تیراندازی معرفی می‌کنند.

تیراندازی پنجشنبه شب دومین حمله طی ۹ روز اخیر و چهارمین حمله طی کمتر از سه هفته اخیر در اسرائیل محسوب می‌شود. داعش مسئولیت حمله نخست در شهر بندری خدرا را که به کشته شدن دو مامور پلیس منجر شد، بر عهده گرفت.

سه‌شنبه هفته گذشته در جریان یک حمله در بنی براک، یکی از حومه‌های به‌شدت ارتدوکس ۵ نفر کشته شدند. پس از آن حمله، سه نفر از اعضای سازمان جهاد اسلامی در جریان تیراندازی پلیس اسرائیل کشته شدند. جهاد اسلامی از حمله شامگاه پنجشنبه در تل آویو استقبال کرده اما مسئولیت آن را نپذیرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یائیر لاپید: اتحاد اسرائیل، آمریکا و کشورهای عربی یک پیام قوی برای ایران می‌فرستد

حمله با چاقو در اسرائیل؛ دست کم سه نفر کشته شدند

تظاهرات ده‌ها هزار نفری در استانبول؛ ارتش اسرائیل: جنگ غزه در طول سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت