Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ایلان ماسک با خرید ۹ درصد از سهام توییتر بزرگترین سهامدار این شرکت شد

US Elon Musk Twitter
US Elon Musk Twitter Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان محسوب می‌شود، حدود ۷۳.۵ میلیون سهم از سهام عادی توییتر معادل ۹.۲ درصد از کل سهام این شرکت در بازارهای مالی را در ازای پرداخت رقمی نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار خریده است.

آگهی

ایلان ماسک، کارآفرین آمریکایی و بنیانگذار شرکت‌هایی همچون اسپس‌ایکس و بورینگ کمپانی، حدود ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خریداری کرده است.

اگرچه این معامله در ۱۴ مارس انجام شده اما خبر آن بامداد دوشنبه ۴ آوریل از سوی مقامات بورس ایالات متحده منتشر شد و باعث گردید JH ارزش سهام این شبکه اجتماعی در وال استریت تا حدود ۲۵ درصد افزایش یابد.

بر اساس اسنادی که در اختیار این بازار سهام گذاشته شده، ایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان محسوب می‌شود، حدود ۷۳.۵ میلیون سهم از سهام عادی توییتر معادل ۹.۲ درصد از کل سهام این شرکت در بازارهای مالی را در ازای پرداخت رقمی نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار خریده است.

با این سرمایه گذاری جدید، ایلان ماسک بزرگترین سهامدار توییتر شد.

ایلان ماسک از میلیاردرهای فعال در این شبکه اجتماعی است؛ او در توییتر بیش از ۸۰ میلیون مشترک دارد و هر از گاه با پیام‌های کوتاه و جنجالی که در توییتر منتشر می‌کند، تاثیرات قابل توجهی بر فعالیت بازارهای مالی می‌گذارد.

هنوز دلیل انجام این سرمایه گذاری بزرگ روشن نیست؛ با این وجود آقای ماسک ۱۱ روز پس از خرید این سهام، در یک نظرسنجی توییتری از طرفدارانش خواست نظرشان را درباره وضعیت «آزادی بیان» در توییتر بیان کنند. در پاسخ به این نظرسنجی، بیش از ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند که به نظر آنها توییتر به این اصل بینادین دموکراسی پایبند نیست.

ایلان ماسک پیش از این بارها از تمایلش برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی با «آزادی بیان کامل» سخن گفته بود و اکنون به نظر برخی تحلیلگران، احتمالا او قصد ایجاد تغییراتی در سیاست‌های اداره این شبکه اجتماعی یا دست‌کم در سیاستهای کنترلی آن را دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش اتحادیه اروپا به خرید تازه ایلان ماسک؛ شروط ادامه فعالیت توییتر در اروپا اعلام شد

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد