Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اهدای جوایز انجمن بازیگران آمریکا؛ تقدیر از زلنسکی در شب درخشش بازیگران «بازی مرکب»

جونگ هو یونگ و لی جونگ جائه برنده جوایز بهترین بازیگران برای سریال اسکوئید گیم
جونگ هو یونگ و لی جونگ جائه برنده جوایز بهترین بازیگران برای سریال اسکوئید گیم Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم بیست و هشتمین دوره اهدای جوایز انجمن بازیگران فیلم آمریکا یکشنبه شب ۲۷ فوریه (۸ اسفند) در سانتا مونیکا کالیفرنیا برگزار شد.

آگهی

مراسم بیست و هشتمین دوره اهدای جوایز انجمن بازیگران فیلم آمریکا یکشنبه شب ۲۷ فوریه (۸ اسفند) در سانتا مونیکا کالیفرنیا برگزار شد.

در این مراسم بازیگران درام خانوادگی «کودا» و همچنین بازیگران سریال کره‌ای «بازی مرکب» در کنار شماری از مطرح‌ترین چهره‌های هالیوود نظیر ویل اسمیت جوایز اصلی را به خود اختصاص دادند.

فیلم «کودا» که روایت زندگی فرزندی شنوا در یک خانواده ناشنوا را روایت می‌کند و سه بازیگر ناشنوا به نام‌های مارلی متلین، تروی کوتسور و دانیل دورانت در آن بازی می‌کردند جایزه بهترین مجموعه بازیگران را به خود اختصاص داد.

مارلی متلین، که تنها بازیگر ناشنوای برنده اسکار نیز به شمار می‌رود، با زبان اشاره گفت: «جایزه امشب این واقعیت را تأیید می کند که ما، بازیگران ناشنوا، می‌توانیم مانند هر کس دیگری کار کنیم. ما مشتاقانه منتظر فرصت‌های بیشتری برای بازیگران ناشنوا هستیم.»

AP Photo
بازیگران فیلم کودا جایزه اصلی انجمن بازیگران آمریکا را دریافت کردندAP Photo

«بازی ماهی مرکب» محصول نتفلیکس نیز که در بخش سریال غیرانگلیسی زبان نامزد بود، با سه جایزه از جمله لی جونگ جائه و جونگ هویونگ برای بهترین بازیگر مرد و زن در سریال درام حضوری چشمگیر داشت.

خانم یونگ در حالی که سعی می‌کرد جلوی اشک‌هایش را بگیرد خطاب به حضار بازیگر گفت: «من بارها به تماشای شما روی پرده بزرگ سینما نشسته‌ام و رویای این را داشتم که روزی بازیگر شوم.»

مراسم شب گذشته خالی از سیاست نیز نبود و حرف از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین نیز به میان آمد. برایان کاکس که با سریال «جانشینی» برنده جایزه شده بود در میان تشویق حاضران صریح‌ترین اظهارات را در این باره بیان کرد و از جامعه هنری روسیه خواست سانسور را بشکنند و به وقایع پیش‌آمده اعتراض کنند.

او با اشاره به اینکه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، یک بازیگر کمدین و درنتیجه یک همکار آن‌ها است گفت: «مردم در روسیه و به ویژه هنرمندان آنجا آنچه را که در حال وقوع است دوست ندارند. فکر می‌کنم ما باید به آنها بپیوندیم و از آن‌ها تقدیر کنیم و امیدوار باشیم که بتوانند تغییری ایجاد کنند، همانطور که من معتقدم خواهند توانست.»

در این مراسم همچنین ویل اسمیت نیز یکی از جوایز اصلی را برای درام خانوادگی «شاه ریچارد» به خود اختصاص داد و بخت‌اش را برای اولین اسکار خود بالا برد.

AP Photo
آریانا دبوس برای سریال داستان وست‌ساید برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن شدAP Photo

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جوایز انجمن بازیگران آمریکا نزدیک‌ترین شباهت را به جوایز اسکار دارد چرا که بازیگران عمده‌ترین گروه عضو در آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک هستند و انتخاب‌های آنان اغلب همسو است.

آریانا دبوس نیز با سریال «داستان وست ساید» برنده بهترین نقش مکمل زن شد. وی که از طریق مجازی در مراسم شرکت کرده بود گفت:«به عنوان یک آفریقایی-لاتین تبار، یک زن رنگین پوست و آشکارا نان‌باینری، یک رقصنده، یک خواننده و یک هنرپیشه افتخار می‌کنم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«وراثت» و «بازی مرکب» بیشترین جوایز درام امی را از آن خود کردند

برگزاری مراسم اهدای جوایز انجمن بازیگران فیلم

درخشش رنگین پوستان در مراسم جایزه انجمن بازیگران فیلم