Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن آغاز شد

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن
بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن روز جمعه ۴ فوریه (۱۵ بهمن) با برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران به صورت رسمی آغاز شد.

آگهی

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن روز جمعه ۴ فوریه (۱۵ بهمن) با برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران به صورت رسمی آغاز شد.

این بازی‌ها با حضور ۲ هزار و ۸۶۱ ورزشکار از ۹۱ کشور جهان در روزهای ۴ تا ۲۰ فوریه (۱۵ بهمن تا ۱ اسفند) در پایتخت چین برگزار خواهد شد.

ورزشگاه «آشیانه پرنده» چین که چهارده سال پیش میزبان افتتاحیه المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن بود اکنون میزبان مراسم آغاز المپیک زمستانی امسال است. با توجه به سردی هوا و شیوع کرونا زمان مراسم کوتاه‌تر و میزان حضور تماشاگران مستقیم نیز محدود شده است. برآورد می‌شود ۳ هزار شرکت‌کننده در جشن که اکثرا نوجوان هستند نمایش خود را در کمتر از ۱۰۰ دقیقه به اجرا بگذارند.

پکن کارگردانی مراسم را، که همواره یکی از جذاب‌ترین بخش‌های مسابقات المپیک بوده است، به ژانگ ییمو کارگردان سرشناس ۷۱ ساله چینی و نامزد سه جایزه اسکار سپرده است.

مراسم روز جمعه در حالی برگزار می‌شود که به دلیل تنش‌ها آمریکا و برخی از هم‌پیمانانش از جمله بلژیک و استرالیا با تحریم افتتاحیه از فرستادن نماینده دیپلماتیک به این بازی‌ها خودداری کرده‌اند. تحریم‌کنندگان مراسم علت تحریم خود را اقدامات چین در «سرکوب اقلیت اویغورها، فعالان دموکراسی‌خواه در هنگ کنگ، تبتی‌ها و همچنین تهدیدهای پکن علیه تایوان» عنوان کرده‌اند.

در مقابل نمایندگان رسمی ۳۲ کشور از جمله متحدان نزدیک پکن همچون روسیه و کره شمالی در این مراسم حضور پیدا کرده‌اند. آنتیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز در این مراسم حاضر شده است.

مسابقات المپیک زمستانی پکن در رشته‌هایی همچون اسکی آلپاین، اسکی کراس کانتری، هاکی روی یخ، پرش با اسکی و اسنوبورد برگزار می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

برای اولین‌بار در تاریخ المپیک زمستانی؛ پکن بازی‌ها را روی برف صد در صد مصنوعی برگزار می‌کند

بازی‌های المپیک زمستانی؛ عاطفه احمدی به عنوان نماینده اسکی آلپاین ایران مسافر پکن شد