رئيس پارلمان اتحادیه اروپا درگذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دیوید ساسولی، رئيس فقید پارلمان اروپا
دیوید ساسولی، رئيس فقید پارلمان اروپا   -  Copyright  Julien Warnand/AP

«داوید ساسولی»، رئيس پارلمان اتحادیه اروپا در سن ۶۵ سالگی و به دلیل یک عارضه جدی در سیستم ایمنی خود درگذشت.

این روزنامه‌نگار سابق و سیاستمدار چپ میانه ایتالیایی از ماه قبل در بیمارستان بستری و از حدود دو هفته قبل حالش وخیم‌تر شده بود. روبرتو کوئیلو، سخنگوی او اعلام کرد که آقای ساسولی در ساعات اولیه روز سه‌شنبه در بیمارستانی در شهر آویانو ایتالیا درگذشت.

پیشتر و در ماه سپتامبر آقای ساسولی به دلیل بیماری شدید ذات‌الریه در بیمارستان استراسبورگ فرانسه تحت درمان قرار گرفته بود.

علت درگذشت او عارضه جدی در سیستم ایمنی عنوان شده و جزئيات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.

این روزنامه نگار پیشین در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۷۰۵ رای به عنوان رئیس پارلمان اتحادیه اروپا انتخاب شده بود. او که در رقابت با ۳ رقیب دیگر موفق به کسب این جایگاه شده بود در نخستین سخنرانی خود پس از پیروزی از اتحادیه اروپا خواسته بود تا به روح پدران بنیانگذار این اتحادیه که جنگ و ناسیونالیسم را با صلح و برابری مبادله کردند، بازگردند.

آقای ساسولی پس از سالها روزنامه‌نگاری در سال ۲۰۰۹ به عضویت پارلمان اتحادیه اروپا درآمده بود. او یکی از اعضای ائتلاف مترقی چپ میانه سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها، دومین گروه بزرگ در پارلمان اتحادیه بود.

خبر درگذشت آقای ساسولی شوک بزرگی را در میان اعضای پارلمان اتحادیه اروپا به همراه داشته است. پائورو بورچیا، از اعضای این پارلمان با خانواده آقای ساسولی ابراز همدری کرده و گفته است که خبر درگذشت او همه را حیرت زده کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید