Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش تقاضا برای جت‌های خصوصی در پی همه‌گیری کووید-۱۹

افزایش تقاضا برای جت‌های خصوصی همزمان با همه‌گیری کووید-۱۹
افزایش تقاضا برای جت‌های خصوصی همزمان با همه‌گیری کووید-۱۹ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آخرین بولتن «تجارت پرواز»)Business Aviation)، شرکت آلمانی «وینگ-ایکس»‌که در حوزه تحقیق و مشاوره برای پروازهای هوانوردی تجاری فعالیت دارد، در گزارش تقاضا را در این بخش را بیشتر از دوران پیش از همه‌گیری می‌داند.

آگهی

بازار جت‌های خصوصی از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹ افزایش قابل توجهی داشته است. افزایش تقاضا برای جت‌های خصوصی به حدی است که عرضه هواپیماهای جدید یا حتی دست دوم برای فروش پاسخگوی تقاضا در این حوزه نیست.

یکی از دلایل اصلی افزایش تقاضا، کاهش پروازهای عادی و محدودیت‌های مرتبط با واکسیناسیون کووید-۱۹ یا ارائه تست پزشکی است.

بر اساس برآوردهای سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) تعداد صندلی‌هایی که خطوط هوایی می‌توانند به مسافران ارائه کنند در سال ۲۰۲۰ به نصف کاهش یافت. این میزان به معنای کاهش ۲ میلیارد و ۶۹۹ میلیون مسافر است. پیش‌بینی‌ها برای سال ۲۰۲۲ نیز نشان از کاهش دو میلیارد و ۱۹۹ میلیونی تعداد مسافر دارد. ضرر و زیان ناشی از اختلالات پرواز ناشی از همه‌گیری در سراسر جهان ۶۹۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

با این حال، شرکت‌های فعال در زمینه پرواز با جت خصوصی نه تنها از همه‌گیری رنج نبرده، بلکه با افزایش تقاضا و محبوبیت مواجهند. اپراتورها بازار را در حال گسترش می‌دانند. مانوئل گوسترر، مدیر عامل یک شرکت چارتر جت خصوصی به نام «اویستر جت» مستقر در وین بازار را در این زمینه «خالی» ارزیابی می‌کند.

در آخرین بولتن «تجارت پرواز» یا Business Aviation، شرکت آلمانی «وینگ-ایکس»‌که در حوزه تحقیق و مشاوره برای پروازهای هوانوردی تجاری فعالیت دارد، در گزارش تقاضا را در این حوزه شدیدتر از دوران پیش از همه‌گیری می‌داند. بر اساس این گزارش، تقاضا نتیجه مستقیم همه‌گیری کروناست.

آخرین آمار به تاریخ ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱ نشان می دهد برنامه ریزی‌های خطوط هوایی نسبت به دسامبر ۲۰۱۹، ۳۰ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که پروازهای تجاری خصوصی با افزایش تقاضا مواجه است. بر اساس گزارش «وینگ-ایکس»، تعداد پروازهای جت‌های تجاری در نوامبر ۲۰۲۱ در سراسر جهان تقریباً ۶۰ درصد بیشتر از زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ و ۱۶ درصد بیشتر از نوامبر ۲۰۱۹ بوده است.آمریکای شمالی شاهد بیشترین رشد در این زمینه است.

طبق گفته استفان لاریئو، یکی از خلبانان ارشد شرکت «اویستر جت»، به طور کلی اجتناب از شلوغی، انعطاف در انتخاب مقصد و صرفه‌جویی زمانی از مهمترین دلایل جذابیت سفرهای تجاری خصوصی است. او اضافه می‌کند که جت‌های خصوصی می‌توانند حتی برای شرکت‌های کوچک و متوسط مقرون به صرفه نیز باشند.

دومینیک شیلر، مدیر عملیات مگنوم اف بی او نیز شاهد افزایش مشتریانی است که به دلایل حرفه‌ای اقدام به اجاره جت خصوصی می‌کنند. او می‌گوید این نوع پرواز دیگر مختص ابرثروتمندان نیست و از زمان شروع همه‌گیری خانواده‌هایی که به دلیل کووید-۱۹ از همه دور افتاده بودند نیز از پروازهای خصوصی استفاده کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جدیدترین فهرست سیاه شرکت‌های هواپیمایی در اروپا؛ هما و آسمان همچنان دارای محدودیت هستند

شرکت‌های هواپیمایی زمین‌گیر کرونا؛ ۶۴ هزارنفر در آستانه بیکاری قرار گرفتند

بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آمریکای لاتین ورشکست شد