Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چین: اگر تایوان به سمت استقلال حرکت کند، اقدامات شدیدی را اعمال می‌کنیم

چین بار دیگر به تایوان هشدار داد
چین بار دیگر به تایوان هشدار داد Copyright canva pro
Copyright canva pro
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام چین روز چهارشنبه هشدار داد که اگر تایوان به سمت استقلال حرکت کند، پکن، «اقدامات شدید» اتخاذ خواهد کرد. وی افزود که تحریکات تایوان و مداخلات خارجی ممکن است در سال آینده تشدید شود.

آگهی

یک مقام چین روز چهارشنبه هشدار داد که اگر تایوان به سمت استقلال حرکت کند، پکن، «اقدامات شدیدی» اتخاذ خواهد کرد. وی افزود که تحریکات تایوان و مداخلات خارجی ممکن است در سال آینده تشدید شود.

چین مدعی است که تایوان را به‌صورت دموکراتیک به‌عنوان سرزمین خود اداره می‌کند و در دو سال گذشته فشارهای نظامی و دیپلماتیک را برای ادعای حق حاکمیت خود افزایش داده  که خشم تایوان و نگرانی واشنگتن را برانگیخته است.

ما شیائوگوانگ، سخنگوی دفتر امور تایوان در یک نشست خبری گفت که چین مایل است حداکثر تلاش خود را برای اتحاد مجدد مسالمت‌آمیز با تایوان انجام دهد اما در صورت عبور از خطوط قرمز استقلال، اقدام خواهد کرد.

وی افزود: «اگر نیروهای جدایی طلبی که در تایوان به دنبال استقلال هستند، اقدام به تحریک، اعمال زور یا حتی شکستن خطوط قرمز کنند، ما اقدامات شدیدی را انجام می‌دهیم.»

تایوان به‌عنوان یک عامل کلیدی در تیرگی روابط بین چین و ایالات متحده ظاهر شده است. چین به‌طور مرتب این جزیره را حساس‌ترین موضوع در روابط خود با ایالات متحده توصیف می‌کند.

ما شیائوگوانگ گفت که تحریک نیروهای طرفدار استقلال و مداخله خارجی می‌تواند در ماه‌های آینده بیشتر و شدیدتر شود.

وی افزود: «سال آینده وضعیت تایوان پیچیده‌تر خواهد شد.»

پکن در ماه‌های اخیر بارها ماموریت‌های هوایی را بر فراز تنگه تایوان برای فشار به این کشور انجام داده است. با این حال تایوان گفته است که تسلیم تهدیدها نخواهد شد.

جمهوری خلق چین، موجودیت تایوان را به رسمیت نمی‌شناسد؛ کشوری که پس از پیروزی انقلاب کمونیستی چین در سال ۱۹۴۹ و توسط حاکمان ملی‌گرای سابق تاسیس شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین به آمریکا درباره سفر نانسی پلوسی به تایوان هشدار داد

تایپه از حضور ناو هواپیمابر چینی در تنگه تایوان خبر داد

طرح چین برای انهدام جنگنده‌های پیشرفته آمریکا با استناد به تصاویر ماهواره‌ای