Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسیسکو پسر ۱۲ ساله کلمبیایی؛ ستاره‌ای تازه در دفاع از آرمان های محیط زیستی

حاشیه اجلاس کوپ ۲۶ و اعتراض به وضعیت اقیانوس‌ها
حاشیه اجلاس کوپ ۲۶ و اعتراض به وضعیت اقیانوس‌ها Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسیسکو ورا مبارز ۱۲ ساله کلمبیایی علیه تغییرات اقلیمی، اکنون به ستاره‌ای تازه در دفاع از آرمان های محیط زیستی تبدیل شده است.

آگهی

فرانسیسکو ورا یک کودک ۱۲ است که آرام آرام در مرکز توجه رسانه‌ها جای می‌گیرد. به رغم سن کمی که دارد، مبارزه‌ای که علیه تغییرات اقلیمی آغاز کرد او را به چهره‌ای شناخته شده در زادگاهش کلمبیا، و اینک در سطح جهان تبدیل کرده است.به گونه‌ای که امروزه در نشست مهم تغییرات اقلیمی «کوپ ۲۶» در کنار چهره‌های برجسته جهان حضور پیدا کرده و می‌گوید:« صدای جوانان مهم است.»

فرانسیسکو تا سال ۲۰۱۹ موفق شد در ۱۱ استان کلمبیا گروهی را با ۲۰۰ عضو راه‌اندازی کند که دغدغه آنها محیط زیست است. او نه تنها با کاشت نهال‌های درخت، بلکه با حساس کردن افکار عمومی و صحبت کردن با جامعه، می‌خواهد تبعات بحران‌های محیط زیستی را برای آنها گوشزد کند.

این فعال کوچک محیط زیست بارها به پارلمان کلمبیا دعوت شده و موفق شده چندین راهپیمایی در سطح ملی راه اندازی کند.

فرانسیسکو می‌گوید:« همه می‌توانیم پاسداران زندگی باشیم. ما امید جامعه یا به بیانی امید همه انسان‌ها هستیم، چون در دستهای ما نه تنها آینده، که بسیاری می‌گویند کودکان نسل آینده و امید فردا هستند، که ما حتی امروز و حال حاضر هم هستیم. امروزه میلیون‌ها کودک در سراسر دنیا خواستار یک محیط زیست بهتر یک محیط زندگی بهتر هستند. برای همین آنچه ما در پی آن هستیم فقط مربوط به فردا نیست، دقیقا مربوط به همین امروز است.»

فرانسیسکو ورا، در زمان پاندمی و خانه نشینی کودکان از دولت کلمبیا درخواست کرده بود تا شرایط بهتری برای کودکان فراهم کند از جمله برای تحصیل آنلاین کودکان، تسهیلات بهتری فراهم کند اما در توییتر تهدید به مرگ شد.

فرانسیسکوی ۱۲ ساله اما تشویق‌ها و توجه‌های زیادی را دریافت کرده از جمله از سوی سازمان ملل که از تلاش‌های او برای جلب توجه مردم آمریکای جنوبی به محیط زیست تشکر شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمد درویش: مردم ایران دست کم چند گام از رهبران در زمینه مطالبات محیط زیستی جلوتر هستند

بزرگترین مزرعه عمودی دانمارک با مزایای گسترده در حفظ محیط زیست افتتاح شد

هرچند وقت یکبار لباس‌هایمان را بشوییم؟