Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کلیسای کاتولیک فرانسه برای پرداخت غرامت به قربانیان آزار جنسی اموالش را می‌فروشد

شرکت کنندگان در کنفرانس اسقف‌ها (جنوب فرانسه)
شرکت کنندگان در کنفرانس اسقف‌ها (جنوب فرانسه) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس نتایج یک تحقیق تکان دهنده بیش از سیصد هزار شهروند فرانسه در دوران کودکی مورد آزار جنسی کشیش‌ها قرار گرفته و دست کم ۳ هزار مجرم کودک آزار در کلیسای کاتولیک این کشور و نهاد‌های زیر مجموعه آن شناسایی شده‌اند.

آگهی

اسقف‌های کلیسای کاتولیک فرانسه روز دوشنبه با فروش بخشی از املاک و مستغلات این نهاد مذهبی برای دادن غرامت به هزاران قربانی آزار جنسی کودکان توسط کشیش‌ها مسیحی موافقت کردند.

مقامات کلیسا پیش‌تر در پی انتشار گزارشی تکان‌دهنده که از موارد متعدد کودک‌آزادی توسط کشیش‌ها طی سال‌های ۱۹۵۰ تا ۲۰۲۰ میلادی پرده برداشته بود، تحت فشار زیاد افکار عمومی قرار گرفته بودند.

بر اساس نتایج یک تحقیق تکان دهنده بیش از سیصد هزار شهروند فرانسه در دوران کودکی مورد آزار جنسی کشیش‌ها قرار گرفته و دست کم ۳ هزار مجرم کودک آزار در کلیسای کاتولیک این کشور و نهاد‌های زیر مجموعه آن شناسایی شده‌اند.

این گزارش همچنین از کلیسای کاتولیک خواسته بود علاوه بر تخلفات فردی که از سوی کشیش‌ها صورت گرفته مسئولیت اجتماعی و مدنی خود را نیز در این میان بپذیرد.

درپی انتشار این گزارش، اسقف‌های فرانسوی ابتدای ماه جاری میلادی با برپایی یک همایش سراسری ضمن پذیرفتن کوتاه‌های صورت گفته بر مسئولیت کلیسا برای جبران خسارت‌های وارده به قربانیان تاکید کرده بودند.

اریک دو مولن بوفور، رئیس کنفرانس اسقف‌ها در کلیسای کاتولیک فرانسه روز دوشنبه ضمن یادآوری این تعهد گفت: «قرار است به زودی یک کمیسیون مستقل برای ارزیابی مطالبات تشکیل ‌شود و ما قصد داریم امکانات و منابع لازم را برای انجام این مأموریت و دادن غرامت به قربانیان فراهم کنیم.»

این مقام مذهبی در پایان نشستی یک هفته‌ای که به منظور بررسی گزارش تاریخی کودک‌آزاری در کلیسای کاتولیک فرانسه منتشر شده بود به تصویب قطعنامه‌هایی در مجمع عمومی اسقف‌ها اشاره کرد و گفت: «طرح‌های گسترده‌ای برای بازنگری در شیوه حکمرانی در سطح اسقف‌ها و کلسیای کاتولیک فرانسه در دست اجراست.»

اریک دو مولن بوفور همچنین طی سخنانی تاکید کرد که اسقف‌ها «مسئولیت نهادی» کلیسا را ​​در این میان پذیرفته و تصمیم به اجرای اصلاحاتی گسترده در زمینه مدیریت و نحوه اعمال نظارت‌ها گرفته‌اند.»

رئیس کنفرانس اسقف‌های فرانسه تاکید کرده است که اعتبار مالی صندوق غرامت در نظر گرفته شده برای جبران خسارت قربانیان آزار جنسی در کلیسا با کمک‌‌های مومنان تامین نمی‌شود و اسقف‌ها تصمیم گرفته‌اند که برای این منظور اقدام به فروش بخشی از املاک و مستغلات کلیسا کنند و یا از بخشی از اموال خود هزینه کنند.

گفتنی است که جبران خسارت صرفا از راه پرداخت غرامت مالی انجام نمی‌شود زیرا برخی از قربانیان تنها خواستار دریافت اطلاعاتی در باره زنده بودن آزارگر خود هستند و برخی دیگر نیز تمایل دارند با فرد خاطی ملاقات داشته باشند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ سابق به کوتاهی در برخورد با آزار جنسی کودکان متهم شد

گزارش رسمی سوء استفاده جنسی کلیسای کاتولیک فرانسه از ۲۱۶ هزار کودک منتشر شد

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است