Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجری تلویزیون ساحل عاج به جرم «بازسازی صحنه تجاوز جنسی» در برنامه زنده محکوم شد

برنامه جنجالی شبیه‌سازی تجاوز جنسی در تلویزیون ساحل عاج
برنامه جنجالی شبیه‌سازی تجاوز جنسی در تلویزیون ساحل عاج Copyright شبکه‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو امبلا در قسمتی از برنامه تلویزیونی جنجالی، به کمک مهمانش مانکن زنی را روی زمین قرار داده و از او خواست نحوه تجاوز کردنش به زنان را نشان دهد. او سپس از مرد متجاوز پرسید که آیا قربانیانش از عمل او «لذت» می‌بردند یا نه. مرد متجاوز پاسخ داد: «بله، خیلی، بیشترشان لذت می‌بردند.»

آگهی

یک مجری تلویزیون در ساحل عاج روز چهارشنبه ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) به دلیل «تمجید از تجاوز جنسی» به یک سال حبس تعلیقی محکوم شد.

این مجری به نام «ایو دو امبلا» فردی را که به جرم تجاوز جنسی به چندین زن محکوم شده برای شبیه‌سازی تجاوز به برنامه بسیار پربیننده خودش آورده بود.

سخنگوی دستگاه قضایی ساحل عاج به خبرگزاری رویترز گفت دادگاه همچنین این مجری را به پرداخت ۲ میلیون فرانک ساحل عاج (حدود ۳ هزار یورو) جریمه کرده و خروج او را از آبیجان، پایتخت تجاری کشور به مدت یک سال منع کرده است. به گفته این مقام قضایی، مردی نیز که به برنامه دعوت شده بود، به دو سال زندان محکوم شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

دو امبلا در قسمتی از برنامه تلویزیونی جنجالی که روی آنتن به صورت زنده پخش‌ می‌شد، به کمک مهمانش مانکن زنی را روی زمین قرار داده و از او خواست نحوه تجاوز کردنش به زنان را نشان دهد. او سپس از مرد متجاوز پرسید که آیا قربانیانش از عمل خشن او «لذت» می‌بردند یا نه. مرد متجاوز پاسخ داد: «بله، خیلی، بیشترشان لذت می‌بردند.»

او پرسش‌های دیگری هم نظیر این که آیا مرد متجاوز قربانیان چاق را ترجیح می‌داده یا لاغر و این که آیا به تنهایی تجاوز می‌کرده یا با کمک کسی دیگر، روی آنتن برنامه مطرح کرد.

این برنامه روز دوشنبه از کانال تلویزیونی ان‌س‌ای ساحل عاج پخش شد.

مجری این برنامه روز سه شنبه گفت که با این کار قصد داشته به «افزایش آگاهی» مردم در این زمینه کمک کرده باشد، اما با این حال پذیرفت که «اشتباه» کرده است.

شبکه ان‌س‌ای نیز از بینندگان خود به خاطر پخش چنین صحنه‌ای عذرخواهی کرده و آخرین بخش از شو دو امبلا را که قرار بود روز جمعه پخش شود، لغو کرد.

این رویداد تاکنون واکنش‌های زیادی را در ساحل عاج برانگیخته است. کنشگران اجتماعی و طرفداران حقوق زنان در ساحل عاج پویشی را در محکومیت این حرکت و برای توقف پخش برنامه شو دو امبلا به راه انداختند. تاکنون ۵۰ هزار نفر این پویش را امضا کرده‌اند.

اپلیکیشن یورونیوز را از اپل استور دانلود کنید

دزیره دنئو، عضو اتحادیه حقوق زنان ساحل عاج در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس‌۲۴ گفت این مجری پیشینه زن‌ستیزی «عامدانه» دارد و این نخستین بار نیست که چنین رفتاری روی آنتن از او سر می‌زند. اتحادیه حقوق زنان ساحل عاج از این فرد به اتهام «توهین به عفت عمومی و تمجید از تجاوز جنسی علیه زنان» شکایت کرده بود.

در واکنش به این اتفاق، شورای مستقل ارتباطات ساحل عاج روز سه شنبه دستور داد دو امبلا به مدت ۳۰ روز از کار معلق شود. این شورا گفته است که در این برنامه تجاوز جنسی مورد تأیید قرار گرفته و کرامت زنان نقض شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساحل‌عاج با ۲شکست و اخراج مربی چگونه قهرمان آفریقا شد؟ هالر؛ از مبارزه با سرطان تا «منجی فیل‌ها»

رسوایی جنسی ملی‌پوش ایسلند؛ همه مقامات فدراسیون فوتبال استعفاء دادند

اعتراض زنان به تبرئه متهم به تجاوز به علت نوع پوشش قربانی