سقوط هواپیمای نظامی در فیلیپین دست‌کم ۴۵ نفر کشته و دهها مجروح برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جاییکه هواپیمای نظامی سقوط کرد
جاییکه هواپیمای نظامی سقوط کرد   -  Copyright  آسوشیتدپرس

مقامات فیلیپین اعلام کردند که دست‌کم ۴۵ نفر در سقوط  یک فروند هواپیمای نظامی سی-۱۳۰ این کشور کشته و دهها نفر نیز زخمی شدند.

ویلیام گونزالس از مقامات نظامی فیلیپین در بیانیه‌ای گفت که ۱۷ مسافر و خدمه دیگر سوار بر این هواپیما که در استان سولو سقوط کرد هنوز ناپدید هستند. پیش تر تعداد قربانیان این حادثه ۲۹ نفر اعلام شده بود.

در مجموع ۹۲ نفر که اغلب آن‌ها سرباز بودند در این هواپیما حضور داشتند.

سخنگوی نیروهای مسلح فیلیپین با توجه به شایعاتی که پیرامون این سقوط ایجاد شد در یکی از رسانه‌های محلی تاکید کرد که این سقوط یک حادثه بود، نه حمله.

خلبانان این پرواز نجات پیدا کرده‌اند اما به شدت زخمی شده‌اند و علاوه بر این دست‌کم چهار روستایی در اثر سقوط این هواپیما در آن منطقه زخمی شدند.

طبق گفته شاهدان عینی، شماری از سربازان قبل از برخورد هواپیما به زمین از داخل آن در حال پریدن به بیرون مشاهده شدند که این موضوع باعث نجات آن‌ها شد.

ژنرال سیریلیتو سوبژانا، فرمانده ارتش فیلیپین گفت که این هواپیما در حال انتقال نیرو بود. هواپیما در نزدیکی یک معدن در منطقه‌ای با جمعیت کم سقوط کرد. این حادثه یکی از مرگبارترین حوادث نیروی هوایی فیلیپین است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، بسیاری از سرنشینان هواپیما به تازگی آموزش‌های مقدماتی نظامی را گذرانده بودند و به‌عنوان بخشی از کارگروه مشترک ضد تروریسم در حال اعزام به منطقه سولو که عمدتا مسلمان است، بودند. در این منطقه سازمان «ابوسیاف» حضور پررنگ دارد. این سازمان از سوی واشنگتن در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گرفته است.