Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ثروتمندترین و فقیرترین شهروندان اتحادیه اروپا در کدام کشورها زندگی می‌کنند؟

کپنهاگ، دانمارک
کپنهاگ، دانمارک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داده‌های جمع‌آوری شده توسط بانک مرکزی دانمارک در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که هر فرد دانمارکی به طور متوسط حدود ۱.۳ میلیون کرون(۱۷۸ هزار یورو) دارایی خالص دارد که این رقم با در نظر گرفتن برآورد بانک مرکزی اروپا و یورواستات بیش از دو برابر میانگین اتحاد اروپاست.

آگهی

داده‌های جمع‌آوری شده توسط بانک مرکزی دانمارک در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که هر فرد دانمارکی به طور متوسط حدود ۱.۳ میلیون کرون(۱۷۸ هزار یورو) دارایی خالص دارد که این رقم با در نظر گرفتن برآورد بانک مرکزی اروپا و یورواستات بیش از دو برابر میانگین تفاوت دارایی‌های مالی و بدهی‌های اتباع اتحادیه اروپاست. 

بدین ترتیب دانمارکی‌ها بالاتر از مردم هلند، سوئد، لوکزامبورگ و بلژیک عنوان ثروتمندترین ساکنان اتحادیه اروپا را از آن خود کردند. این در حالی است که دانمارک رکورددار طول دوره نرخ منفی بهره سپرده بانکی در جهان است. بانک مرکزی این کشور از سال ۲۰۱۲ و با هدف کنترل نرخ ارز، نرخ بهره سپرده بانکی در این کشور را به زیر صفر رساند و این نرخ منفی به جر مقطعی کوتاه در سال ۲۰۱۴ تا کنون برقرار مانده است. 

کارشناسان معتقدند، رشد ثروت خالص دانمارکی‌ها مرهون برنامه‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری برای دوران بازنشستگی است که چند دهه‌ایست پس از آغاز اشتغال به کار توسط هر جوان دانمارکی به آنها پیشنهاد شده و انتخاب حداقل یک برنامه اجباری بوده است.

البته طبق داده‌های بانک مرکزی دانمارک، سرانه بدهی‌های شهروندان این کشور حدود ۵۶۰ هزار کرون(۷۵ هزار یورو) است که پس از لوکزامبورگ بالاترین میزان سرانه بدهی در میان کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. البته بانک مرکزی این کشور اعلام کرده که ۸۶ درصد این بدهی‌ها توسط وثیقه‌های ملکی تضمین شده‌اند که در محاسبه ثروت خانوارها لحاظ نشده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در مقابل، داده‌های بانک مرکزی اروپا و اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که رومانیایی‌ها با سرانه ۷.۵۸ هزار یورو ثروت خالص فقیرترین ساکنان اتحادیه اروپا هستند و در رتبه‌ای پایین‌تر از شهروندان اسلواکی، بلغارستان، لهستان و کرواسی قرار گرفته‌اند. 

مردم فرانسه نیز نزدیک‌ترین شرایط را به متوسط اتحادیه اروپا دارند و سرانه ثروت خالص آنها نزدیک به ۸۰ هزار یوروست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برای یک زندگی ایده‌آل چقدر پول لازم است؟

انتشار فهرست ثروتمندترین آمریکایی‌ها در ۲۰۲۱؛ ترامپ پس از ۲۵ سال از جمع ۴۰۰ نفر برتر خارج شد

نتیجه مطالعه زندگی ۲۳۳ میلیونر جهان؛ سه مسیر مشخص ثروتمند شدن چیست؟