بعد از تهدید فیفا، نروژ از ایده تحریم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر منصرف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیم ملی فوتبال نروژ
تیم ملی فوتبال نروژ   -  Copyright  AP Photo

فدراسیون فوتبال نروژ اعلام کرد که از حضور در بازی‌های جام جهانی قطر انصراف نخواهد داد.

این تصمیم بعد از آن اعلام می‌شود که فیفا، نروژ را تهدید کرده بود در صورتی که تصمیم به عدم حضور در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بگیرد، این کشور را از حضور در بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۶ نیز محروم خواهد کرد و همچنین این کشور شمال اروپایی با جریمه نقدی فدراسیون بین‌المللی فوتبال مواجه می‌شود.

مسئولان فوتبال نروژ روز یکشنبه ۲۰ ژوئن، رای‌گیری به این منظور برگزار کردند و در نهایت ۱۲۱ نفر به عدم تحریم بازی‌های مقدماتی جام جهانی قطر رای مثبت دادند.

رای مخالف اکثریت مسئولان فوتبال نروژ به تحریم جام جهانی موجب شد تا این کشور همچنان برای حضور در مسابقات ۲۰۲۲ قطر با دیگر رقبای خود بجنگد.

پیشتر جمعی از فعالان حقوق بشر و همچنین باشگاه‌های فوتبال نروژ در خواست کرده بودند به دلیل وضعیت نامساعد حقوق بشر در قطر، حضور در جام جهانی تحریم شود.

تمام این صحبت‌ها در حالی مطرح شده که تیم ملی فوتبال نروژ در گروه G مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا بعد از ۳ بازی خود موفق شده تیم‌های جبل‌الطارق و مونته‌نگرو را شکست دهد و مقابل ترکیه با نتیجه ۳-۰ مغلوب شود. این در حالیست که در این گروه تیم ملی فوتبال هلند هم حضور دارد و کار برای صعود نروژ به جام جهانی ۲۰۲۲ ساده نخواهد بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید