Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واشنگتن برای دریافت اطلاعات درباره حملات در عراق ۳ میلیون دلار جایزه تعیین کرد

U.S. Soldiers stand at a site of Iranian bombing at Ain al-Asad air base
U.S. Soldiers stand at a site of Iranian bombing at Ain al-Asad air base Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اگرچه مقامات عراقی همواره حملات «تروریستی» به مواضع آمریکایی‌ها در عراق را محکوم کرده‌اند اما می‌گویند تلاش‌هایشان برای شناسایی عاملان این حملات به نتیجه‌ای نرسیده است.

آگهی

ایالات متحده روز پنج‌شنبه اعلام کرد که حداکثر سه میلیون دلار پاداش برای دریافت اطلاعات درباره حملات به پایگاهها و منافع این کشور در عراق تعیین کرده است. این خبر یک روز پس از آن اعلام شد که سه پهپاد به پایگاه «ویکتوریا» در نزدیکی فرودگاه بغداد که سربازان آمریکایی در آنجا مستقر هستند، حمله کردند.

اگرچه مقامات عراقی همواره حملات «تروریستی» به مواضع آمریکایی‌ها در عراق را محکوم کرده‌اند اما می‌گویند تلاش‌هایشان برای شناسایی عاملان این حملات به نتیجه‌ای نرسیده است.

از نظر ایالات متحده عامل این حملات، گروه‌های مسلح طرفدار ایران هستند که در عراق نفوذ دارند.

وزارت خارجه آمریكا در متنی به زبان عربی و یک پیام ویدئویی «تروریست‌های بزدلی را كه به نمایندگی‌های دیپلماتیک آمریكا در عراق حمله می‌كنند و سپس در میان غیرنظامیان پنهان می‌شوند» را محکوم کرد.

این وزارتخانه در پیامی که به همراه یک شماره تلفن در صفحه توییتر خود منتشر کرده، اعلام کرد: «آمریکا حداکثر سه میلیون دلار برای دریافت اطلاعات پاداش تعیین کرده است.... این اطلاعات را از طریق واتس‌اپ، تلگرام یا سیگنال برای ما بفرستید.»

سه پهپاد که یکی از آنها در نهایت رهگیری و سرنگون شد، عصر چهارشنبه به پایگاه سربازان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد حمله کردند. به گفته کارشناسان این شیوه حمله، عمدتا از سوی نیروهای تحت حمایت ایران استفاده می‌شود و استفاده از آن از سوی نیروهای حوثی در یمن علیه عربستان سعودی بسیار رواج دارد.

یک ساعت قبل از این حمله نیز ۵ موشک به سمت یک پایگاه هوایی در شمال عراق که شماری از پیمانکاران آمریکایی در آنجا فعال بودند شلیک شد.

در مجموع از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۴۲ حمله علیه مواضع آمریکایی‌ها در عراق، شامل سفارت این کشور در بغداد، پایگاههای عراقی که سربازان آمریکایی در آنجا مستقر هستند یا کاروانهای تدارکاتی عراقی‌ها برای نیروهای خارجی صورت گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد