مادر جوان فرانسوی به دلیل شیر دادن به نوزادش در خیابان سیلی خورد و شیرش خشک شد

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -   کپی رایت  AP Photo

ماجرای ضرب و شتم یک مادر جوان که در خیابان در حال شیر دادن به فرزند ۶ ماهه‌اش بود، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی فرانسه جنجال بر پا کرد.

این زن که مائلیس نام دارد و اهل شهر بردو در جنوب غربی فرانسه است در روز سه‌شنبه ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت) برای گرفتن یک بسته از مکانی واقع در مرکز شهر به آنجا مراجعه کرده و در حالی که در صف ایستاده بود تا نوبتش برسد، مجبور شد به کودک گرسنه‌اش شیر بدهد.

مائلیس با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرام «دُکتیسیمو»، پایگاه اطلاع‌رسانی پزشکی و دارویی فرانسه با شرح جزئیات این رویداد گفت پسرش بی‌تابی می‌کرده و او ناچار شده به او شیر بدهد، اما در عین حال سعی کرده با گوشه لباسش روی سینه خود را بپوشاند. او می‌گوید در این حال زن دیگری که پشت سر او بود به او گفته: «این نسل جوان فقط می‌خواهد اندامش را به همه نشان بدهد.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

مائلیس در این ویدیو می‌گوید: «آن خانم با جیغ و فریاد به من فحاشی کرد و چند بار پشت سر هم گفت تو خجالت نمی‌کشی؟ اینجا بچه‌ها رد می‌شوند و سینه تو را می‌بینند.»

این زن فرانسوی می‌گوید زن مهاجم پس از آن با دست، سیلی محکمی به صورتش زد. او گفته این ضربه به قدری شدید بود که او شوکه شده و مهم‌تر از آن، از شدت درد و فشار روحی ناشی از حمله، شیرش به کلی خشک شده است.

مائلیس همچنین گفته است که نه تنها حاضران در محل واکنشی به نفع او از خود نشان نداده‌اند، بلکه زن دیگری از فرد مهاجم به خاطر این «شجاعت» تشکر کرده است.

این زن در لحظه حمله با کودکی که در بغل داشته، قادر به واکنش و دفاع از خود نبوده اما می‌گوید که پس از آن برای شکایت به کلانتری مراجعه کرده است. او پلیس را نیز در واکنش به این ماجرا «بی‌تفاوت» توصیف کرده و می‌گوید که مأمور کلانتری حتی از او پرسیده: «چند درصد از پستان شما موقع شیر دادن پیدا بوده است؟»

او دلیل این گونه رفتارها را نگاه «جنسیت‌زده» به زنان خوانده است.

از روز گذشته که ویدیوی مائلیس در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده، تا کنون هزاران نفر از طرفداران حقوق زنان در فرانسه و نیز کاربران عادی به این ماجرا واکنش نشان داده و خواستار پایان دادن به نگاه جنسیت‌زده زنان در جامعه شده‌اند.