Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پارلمان اروپا توافق سرمایه‌گذاری با چین را تا زمان پابرجا ماندن تحریم‌های پکن بررسی نمی‌کند

پرچم‌های چین و اتحادیه اروپا در ساختمان کمیسیون اروپا/بروکسل آرشیو ۲۰۱۹
پرچم‌های چین و اتحادیه اروپا در ساختمان کمیسیون اروپا/بروکسل آرشیو ۲۰۱۹ Copyright John Thys/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
Copyright John Thys/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اروپا روز پنجشنبه ۲۰ ماه مه اعلام کرد تا زمانی که چین تحریم‌های متقابل خود علیه نهادها و اشخاص حقیقی اروپایی را بر ندارد، توافق سرمایه‌گذاری میان کمیسیون با پکن را بررسی نخواهد کرد.

آگهی

پارلمان اروپا روز پنجشنبه ۲۰ ماه مه اعلام کرد تا زمانی که چین تحریم‌های متقابل خود علیه نهادها و اشخاص حقیقی اروپایی را بر ندارد، توافق سرمایه‌گذاری میان کمیسیون با پکن را بررسی نخواهد کرد.

این تصمیم با ۵۵۹ رای موافق، ۳۰ رای مخالف و ۵۸ رای ممتنع در صحن پارلمان اروپا تصویب شد.

روسای کمیسیون و شورای اتحادیه اروپا ماه دسامبر و پس از چند سال مذاکره و رایزنی با دولت چین توافقی برای تعادل سرمایه‌گذاری میان دو طرف منعقد کردند. 

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفته بود که چین متعهد شده تا ضمن شفاف کردن چارچوب اعطای یارانه به بخش‌های مختلف اقتصادی این کشور، دسترسی بیشتر سرمایه‌گذاران و مشاغل اروپایی را به بازار این کشور بیش از پیش افزایش دهد. 

همچنین به گفته خانم فن در لاین، پکن در چارچوب این توافقنامه متعهد شده بود تا برای ریشه‌کن کردن کار اجباری و تعهد عملی بیشتر به توافق زیست محیطی پاریس اقدام و الزام شرکت‌های اروپایی فعال در بازار این کشور برای انتقال فناوری را لغو خواهد کرد.

با این حال روابط میان پکن و اتحادیه اروپا در ماه‌های بعد و پس از بالا گرفتن انتقادها از چین درباره رفتار این کشور با اقلیت اویغور بحرانی شد. اتحادیه اروپا همگام با بریتانیا، کانادا و ایالات متحده چندین شخص حقیقی و حقوقی را به دلیل مشارکت در سرکوب سیتماتیک اعضای این اقلیت مسلمان منطقه سین‌کیانگ تحریم کرد. چین در اقدامی متقابل، چندین شخص و نهاد اروپایی فعال در زمینه حقوق بشر که ازجمله عاملان طرح تحریم‌های اروپایی علیه پکن بودند را تحریم کرد.

پارلمان اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد تا زمان باقی ماندن تحریم‌های چین علیه اتباع و نهادهای اروپایی، موافقیت‌نامه سرمایه گذاری را بررسی نخواهد کرد. به این ترتیب این موافقت‌نامه تا اطلاع ثانوی اجرایی نخواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نورپردازی بناهای نمادین قاره سبز با هدف ترغیب شهروندان به شرکت در انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا

کلمبیا: به دلیل «نسل‌کشی اسرائيل در غزه» روابط دیپلماتیک با تل‌آویو را قطع می‌کنیم

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد