Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتانیاهو: حماس را یا باید وادار به تسلیم کرد یا از بین برد

بمباران شبانه نوار غزه
بمباران شبانه نوار غزه Copyright Khalil Hamra/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Khalil Hamra/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر اسرائیل می‌گوید در حال حاضر توجه این کشور بر تسلیم حماس متمرکز است.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر اسرائیل روز چهارشنبه هشدار داد در صورت شکست گزینه تسلیم حماس، وظیفه دولت نابودی این گروه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آقای نتانیاهو، ۹ روز پس از آغاز جنگ میان اسرائیل و فلسطینیان در نوار غزه و در جمع سفیران کشورهای خارجی گفت: «برای مقابله با حماس دو گزینه بیشتر نداریم، یا باید تا آخر خط رفت، و این همیشه یک احتمال بوده، یا باید آن‌ها را وادار به تسلیم کرد.» نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که این کشور هم‌اکنون «به‌شدت» در حال پیشبرد عملیات نظامی برای تسلیم حماس است اما «هیچ گزینه‌ای را کنار نمی‌گذارد.»

از ۹ روز پیش تاکنون دست‌کم ۲۱۹ فلسطینی در نوار غزه و ۱۲ اسرائیلی در جریان آتش متقابل دو طرف جان خود را از دست داده اند. عملکرد هر دو طرف و به‌ویژه اسرائیل به دلیل نادیده گرفتن مبانی حقوق بین‌الملل بشردوستانه از سوی جامعه جهانی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

آقای نتانیاهو درباره استراتژی اسرائیل در جنگ با حماس در نوار غزه گفت: «کاری که ما انجام می‌دهیم دقیقا این است: کاهش توان، امکانات [عملیات] تروریستی و اراده آن‌ها. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا فورا آرامش را برقرار و تا حد امکان از بروز تلفات انسانی پرهیزیم کنیم.» نخست وزیر اسرائیل گفت اگر حماس احساس کند پیروز جنگ است، این یک شکست بزرگ برای ما و غرب خواهد بود.

تنها مرکز تست بیماری کوید در نوار غزه دیروز در بمباران هوایی ارتش اسرائیل نابود شد. همزمان اسرائیل گذرگاه کرم شالوم و جنوب نوار غزه و در مرز این باریکه با مصر را مسدود کرد. سازمان ملل متحد با انتقاد از رویکرد تل آویو، نسبت به آوارگی ده‌ها هزار فلسطینی ساکن نوار غزه هشدار داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل بار دیگر گذرگاه کرم شالوم را بست؛ ادامه جنگ در غزه و درگیری در کرانه باختری

تلاش‌ برای توقف جنگ غزه و اسرائیل؛ یکی از اعضای اتحادیه اروپا با صدور «بیانیه جهت‌دار» مخالفت می‌کند

سرنوشت نوار غزه پس از جنگ؛ نتانیاهو ساز خود را می‌زند،‌ وزیر دفاع مخالف می‌کند