تیراندازی در مدرسه‌ای در تاتارستان روسیه ۱۱ کشته و ۳۲ زخمی به جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیراندازی در مدرسه‌ای در تاتارستان روسیه ۱۱ کشته و ۳۲ زخمی به جا گذاشت
کپی رایت  AP Photo/Nikolay Alexandrov

تیراندازی در مدرسه‌ای در شهر کازان، پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه جان ۱۱ تن را گرفت و شماری دیگر را زخمی کرد. یکی از قربانیان معلم و باقی دانش‌آموزان مدرسه بوده‌اند.

در ویدئوهای منتشرشده روی شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود که تعدادی از دانش‌آموزان پس از آغاز صدای تیراندازی می‌کوشند از پنجره‌ها یا بام مدرسه پایین بپرند. کمی بعد روشن شد که ۲ تن از دانش‌آموزان که از طبقهٔ سوم پایین پریده بودند در اثر این کار جان باخته‌اند.

در جریان این حادثه دست‌کم ۳۲ تن نیز زخمی شدند که طبق اعلام خبرگزاری دولتی روسیه چهار تن از آنان تحت درمان قرار گرفته‌اند. شاهدان عینی گفته‌اند پیش از آغاز تیراندازی، انفجاری در محوطه مدرسه رخ داده است.

پلیس روسیه نوجوانی ۱۹ ساله را بازداشت کرده است. در برخی گزارش‌های اولیه تعداد تیراندازان دو نفر قید شده بود، اما مسئولان محلی وجود تیرانداز ثانوی را تکذیب کردند.

طبق اعلام پلیس، نوجوان بازداشت‌شده پیش‌تر در شبکه‌های اجتماعی از طرح خود برای حمله به مدرسه خبر داده بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تیراندازی‌ در مدارس روسیه نادر است. آخرین بار در سال ۲۰۱۸ در شبه‌جزیره کریمه که به خاک این کشور الحاق شده، تیراندازی یک دانش‌آموز جان ۱۹ تن و سرانجام خود وی را گرفت.

کازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه است که جمعیتی عمدتا مسلمان دارد. این شهر در ۷۲۵ کیلومتری شرق مسکو، پایتخت روسیه واقع شده است.