Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پسماندها و زباله‌های تولیدی اتحادیه اروپا به کدام کشورها صادر می‌شود؟

زباله‌های الکترونیکی در بلژیک
زباله‌های الکترونیکی در بلژیک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) اعلام کرد که حجم صادرات زباله ۲۷ کشور عضو این اتحادیه با افزایش ۷۵ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۰۴ به حدود ۳۲.۷ میلیون تُن در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

آگهی

اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) اعلام کرد که حجم صادرات زباله ۲۷ کشور عضو این اتحادیه با افزایش ۷۵ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۰۴ به حدود ۳۲.۷ میلیون تُن در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

بر پایه گزارش یورواستات، ترکیه با واردات ۱۳.۷ میلیون تن مقصد اصلی پسماند‌های تولید شده در اتحادیه اروپا بوده که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۰۴ تقریبا ۳ برابر شده است.

این گزارش نشان می‌دهد که پس از هند، سه کشور اروپایی بریتانیا، سوئیس و نروژ مهمترین مقصد صادرات زباله‌های تولید شده در اتحادیه اروپا هستند.

یورواستات همچنین گزارش داده که پاکستان در سال های اخیر به عنوان یکی از مقاصد اصلی صادرات زباله‌های اتحادیه اروپا بدل شده و حجم صادرات پسماندها به این کشور از ۱۰۰ هزار تن در سال ۲۰۰۴ به ۱.۴ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ رسیده است ولی در مقابل حجم پسماندهای ارسالی از اتحادیه اروپا به چین طی سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و از اوج ۱۰.۱ میلیون تنی آن در در سال ۲۰۰۹ به ۶۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

ترکیب پسماندهای صادراتی از اتحادیه اروپا را اقلامی از جمله فلزات، کاغذ، پلاستیک، پارچه، چوب، شیشه، پسماندهای حیوانی و گیاهی و زباله‌های شهری تشکیل می‌دهد.

در حال حاضر استفاده مجدد و بازیافت پسماندهای صنعتی به صنعتی سودآور در برخی کشورها از جمله اعضای اتحادیه اروپا بدل شده و همین امر تقاضا برای تجارت پسماندها را افزایش داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ممنوعیت ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در اتحادیه اروپا آغاز شد

بازیافت پسماندهای صنعتی،‌ گنج نهفته در گورستان‌های زباله

ریاست دوباره «اورزولا فن‌ در لاین» بر کمیسیون اتحادیه اروپا با وعده و طرح دفاعی‌تر کردن اروپا