Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انفجار موشک سوریه در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونا در جنوب اسرائیل

تاسیسات هسته‌ای دیمونا/ آرشیو ۱۹۷۱
تاسیسات هسته‌ای دیمونا/ آرشیو ۱۹۷۱ Copyright AP/AP
Copyright AP/AP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با توجه به برقراری آرامش نسبی در جبهه‌های نبرد در جنوب سوریه و در نزدیکی مرزهای اسرائیل، علت شلیک موشک در این منطقه پرسش برانگیز است.

آگهی

ارتش اسرائیل نیمه شب چهارشنبه از سقوط یک موشک «سرگردان» شلیک شده از سوریه در صحرای نگو (نقب) و در نزدیکی سایت هسته‌ای دیمونا خبر داد و اعلام کرد به تلافی این حادثه چند سکوی پرتاب موشک در سوریه را هدف قرار داده است.

انفجار موشک سوری در بیابان‌های جنوب اسرائیل و در نزدیکی روستای عرب نشین ابوقرینات بدون خسارت و تلفات بوده است.

تاسیسات هسته‌ای دیمونا، یکی از مراکز فعالیت پر رمز و راز اتمی اسرائیل به شمار می‌رود. تل آویو درباره توانایی نظامی هسته‌ای خود سکوت می‌کند. گزارش‌های تایید و تکذیب نشده حاکی از آن است که اسرائیل ۱۰۰ تا ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد.

ارتش سوریه مانند موارد مشابه در سال‌های اخیر اعلام کرد سامانه دفاع موشکی این کشور بیشتر موشک‌های دشمن را که از بلندی‌های جولان اشغالی شلیک شده در آسمان سوریه رهگیری و نابود کرده است. خبرگزاری سانا به نقل از یک مقام نظامی سوریه اعلام کرد در حمله شبانه اسرائیل چهار سرباز ارتش سوریه زخمی شدند. این حمله همچنین خساراتی بر جا گذاشته است.

با توجه به برقراری آرامش نسبی در جبهه‌های نبرد در جنوب سوریه و در نزدیکی مرزهای اسرائیل، علت شلیک موشک در این منطقه پرسش برانگیز است.

ایران پس از آخرین «حادثه» در تاسیسات اتمی نطنز، آن را «تروریسم هسته‌ای» خواند و با متهم کردن اسرائیل به عاملیت در این خرابکاری، وعده انتقام داد.

پس از آن، اخباری تایید نشده از حمله به یک کشتی تجاری اسرائیلی در نزدیکی بندر فجیره امارات منتشر شد. روز چهارشنبه هم تصاویر یک انفجار در یک کارخانه فنآوری موشکی منتشر شد، که البته به گفته مقام‌های اسرائیلی، ناشی از یک آزمایش برنامه‌ریزی شده بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سربازان مسلمانی که در ارتش اسرائیل برای یهودیان و با حماس می‌جنگند

حملات هوایی به غزه؛ فلسطینی‌ها: مدیر اورژانس کشته شد؛ اسرائیل: فرمانده ارشد حماس را هدف قرار دادیم

کشف کوزه‌های باستانی متعلق به ۳۳۰۰ سال پیش از لاشه یک کشتی غرق‌شده در سواحل اسرائیل