شادمانی از گشایش دالان سفر میان استرالیا و نیوزیلند در دروان همه‌گیری

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شادمانی از گشایش دالان سفر میان استرالیا و نیوزیلند در دروان همه‌گیری
کپی رایت  Rick Rycroft/AP Photo

دالان سفر میان استرالیا و نیوزیلند در دوران همه‌گیری، سرانجام پس از مدتها انتظار روز دوشنبه گشایش یافت.

این دالان به اهالی دو کشور اجازه می‌دهد پس از سفر، بدون منتظر ماندن در قرنطینه مستقیما وارد خاک یکدیگر شوند. مقامات این دو کشور امیدوارند گشایش این دالان سرآغاز گشایش تدریجی مرزها به‌روی باقی کشورهای جهان باشد.

خانواده‌هایی که اعضایشان در این دو کشور پراکنده‌اند با شادمانی بسیار از این طرح استقبال کردند. طرح این دالان سفری از ماه‌ها پیش میان مقامات دو کشور به بحث گذاشته شده بود اما به‌دلیل چندین شیوع محدود ویروس در هر کدام از کشورها به تعویق افتاده بود.

در فرودگاه ولینگتون نیوزیلند تابلوی خوش‌آمدگویی بزرگی نصب شده و ۲۴ هزار بطری شامپاین برای استقبال از مسافرانی که در روزها و هفته‌های آینده از راه می‌رسند فراهم شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رهبران دو کشور با ابراز خشنودی از این اقدام آن را یک پیشگامی جهانی نامیدند که با هدف محدود نگاه داشتن انتشار ویروس و گشودن همزمان مرزها صورت می‌گیرد.

استرالیا و نیوزیلند هر دو با اعمال قرنطینه‌های شدید و بستن مرزهای خود به روی دیگر کشورها موفق شده‌اند انتشار ویروس کرونا را به‌میزان بسیاری مهار کنند.

استرالیا پیش از این مسافران نیوزلندی را به شرط قرنطینه شدن پس از ورود می‌پذیرفت اما نیوزلند تصمیم مشابهی نگرفته بود.

فصل اسکی در نیوزلند به‌زودی فرا می‌رسد و بنابراین گشایش مرز با استرالیا و پذیرفتن گردشگران، برای دست‌اندرکاران این ورزش در نیوزلند دلگرم‌کننده است.