میهمانی غیرقانونی در بلژیک؛ مرگ یک جوان در جریان فرار از دست پلیس

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوزفارسی
بازداشت افراد ناقض قوانین قرنطینه
بازداشت افراد ناقض قوانین قرنطینه   -  کپی رایت  Olivier Matthys/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

جوان ۲۱ ساله‌ای که در شهر آنتورپ بلژیک به دلیل نقض قوانین قرنطینه قصد فرار از دست پلیس را داشت ساعت ۴ صبح روز یکشنبه از پنجره به پایین پرت شد و در راه بیمارستان جان باخت.

به گفته رسانه های محلی، ۸ جوان در یکی از اتاق های هتلی در آنتورپ با وجود محدودیت های قرنطینه جشنی برپا کرده بودند که پس از تماس همسایگان با پلیس در ساعت ۴ صبح نیروهای پلیس سررسیده و سعی می کنند تا این افراد را بازداشت و جریمه کنند.

میهمانی در طبقه چهارم این هتل در مرکز شهر آنتورپ در جریان بود. 

بارت دی وی ور، شهردار آنتورپ، اعلام کرد که از این فاجعه شوکه شده است و قول داد تا تحقیقات درباره علل مرگ این جوان صورت پذیرد.

البته این شهردار که رهبر حزب ان و آ، حزب راستگرای جدایی طلب فلماند نیز هست از نیروهای پلیس حمایت کرد و گفت: « ماموران پلیس در سراسر این کشور طی یک سال گذشته ثابت کرده اند که می توانند وظیفه دشوار خود را به طور حرفه ای و با صداقت در شرایط استثنایی انجام دهند. اما مرگ چنین جوانی ما را به طرز دردناکی با عواقب طولانی مدت قرنطینه روی سلامت روان جوانان روبرو می کند.»

در همین حال در بورگرهوت، محله دیگری در شهر آنتورپ، یک زن هنگام تلاش برای فرار از یورش پلیس به یک مهمانی «غیرقانونی» مشابهی زخمی شد. این زن که سعی کرده بود از پنجره فرار کند از ناحیه شانه آسیب دید. شانزده نفر در این مهمانی حضور داشتند.