ادعای «اذیت و آزار روانی» علیه عروس ولیعهد بریتانیا؛ کاخ باکینگهام تحقیق می‌کند

شاهزاده هری و مگان مارکل، دوشس ساسکس
شاهزاده هری و مگان مارکل، دوشس ساسکس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیانیه کاخ باکینگهام در حالی صادر شد که قرار است روز یکشنبه مصاحبه‌ای از شاهزاده هری و همسرش که در آمریکا ساکن شده اند پخش شود. برخی گمانه زنی‌ها از احتمال انتقاد شاهزاده هری و همسرش از خاندان سلطنتی یا افشاگری علیه آنها در جریان این مصاحبه حکایت دارد.

آگهی

خاندان سلطنتی بریتانیا روز چهارشنبه در واکنش به انتشار گزارشی مبنی بر بدرفتاری مگان مارکل، عروس ولیعهد این کشور با کارکنان کاخ سلطنتی اعلام کرد که در مورد ادعاهای مطرح شده تحقیق خواهد کرد.

روزنامه تایمز گزارش داده بود که مدیر روابط عمومی شاهزاده هری و همسرش در سال ۲۰۱۸ شکایت تعدادی از کارکنان کاخ کنزینگتون از مگان مارکل را بابت «اذیت و آزار روانی» ارائه کرده بود. نوه ملکه بریتانیا و همسرش در آن زمان در کاخ کنزینگتون سکونت داشتند و هنوز تصمیم به خروج از خاندان سلطنتی نگرفته بودند.

کاخ باکینگهام در بیانیه روز چهارشنبه خود از ادعاهای مطرح شده علیه مگان مارکل، دوشس ساسکس ابراز «نگرانی» کرده است. این بیانیه در حالی صادر شد که قرار است روز یکشنبه مصاحبه ای از شاهزاده هری و همسرش که در آمریکا ساکن شده اند پخش شود. برخی گمانه زنی ها از احتمال انتقاد شاهزاده هری و همسرش از خاندان سلطنتی یا افشاگری علیه آنها در جریان این مصاحبه حکایت دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تنش در روابط شاهزاده هری و همسرش با دیگر اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا طی هفته های اخیر بار دیگر افزایش یافته است. این در حالی است که شاهزاده فیلیپ، همسر ۹۹ ساله ملکه بریتانیا و پدربزرگ شاهزاده هری بیش از دو هفته است که در بیمارستان به سر می برد.

نوه الیزابت دوم، ملکه بریتانیا سال گذشته به همراه همسرش تصمیم به ترک خاندان سلطنتی و مهاجرت به آمریکا گرفت. شاهزاده هری اخیرا از فشار رسانه های بریتانیا و تمایل به زندگی مستقل به عنوان دلایل ترک خاندان سلطنتی یاد کرد.

کاخ باکینگهام در بیانیه خود آورده است که خاندان سلطنتی بریتانیا «اذیت و آزار روانی در محیط کار» را تحمل نخواهد کرد. سخنگوی مگان مارکل، ۳۹ ساله در واکنش به ادعاهای مطرح شده گفت که عروس ولیعهد بریتانیا به عنوان فردی که خود قربانی اذیت و آزار روانی بوده از طرح این اتهامات «غمگین» شده است.

وکلای مدافع شاهزاده هری و همسرش نیز روزنامه تایمز را متهم کردند که از سوی کاخ باکینگهام برای طرح روایتی «کاملا کذب» مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

شاهزاده هری و مگان مارکل اخیرا اعلام کرده بودند که در انتظار تولد دومین فرزند خود هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهزاده فیلیپ همسر ملکه بریتانیا درگذشت

شاهزاده هری و مگان مارکل در انتظار تولد فرزندشان هستند

مراسم ازدواج سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل، بازیگر آمریکایی