Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نامزد جمال خاشقجی: محمد بن سلمان را بدون معطلی مجازات کنید

خدیجه چنگیز
خدیجه چنگیز Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خدیجه چنگیز پس از انتشار گزارش اطلاعاتی دولت آمریکا مبنی بر موافقت محمد بن سلمان با قتل جمال خاشقجی، خواستار مجازات بدون تاخیر ولیعهد عربستان شد.

آگهی

نامزد جمال خاشقجی خواستار مجازات بدون معطلی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان شد. وی این ادعا را پس از گزارش های اطلاعاتی دولت ایالات متحده مبنی بر «تاییدیه بن سلمان بر جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی» مطرح کرد.

خدیجه چنگیز در صفحه توییتر خود نوشت:‌ « ضروری است که ولیعهد عربستان بدون تاخیر مجازات شود.» به گفته خانم چنگیز اگر بن سلمان مجازات نشود، می تواند با قتل دیگران، باز هم انسانیت را به خطر بیندازد بدون اینکه مجازاتی درکار باشد.

وزارت خزانه ‌داری آمریکا پس از انتشار این گزارش اطلاعاتی، تحریم‌هایی را علیه یک گروه اطلاعاتی منسوب به دولت عربستان، « یگان ببر» و معاون پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی وضع کرد.

همزمان، وزارت خارجه آمریکا با اعمال محدودیت صدور ویزا به ۷۶ تبعه عربستان سعودی که به گفته کاخ سفید در قتل جمال خاشقجی به نوعی نقش داشته اند، ورود آنان به خاک ایالات متحده را ممنوع اعلام کرد.

در فهرست افراد تحریم شده کاخ سفید نامی از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نیست.

خدیجه چنگیز با انتقاد از این موضوع خطاب به دولت جو بایدن می گوید «آنچه که برای بایدن وتمام رهبران جهانی در این لحظه حیاتی این است که آیا این رهبران آمادگی دست دادن با شخصی را دارند که مجرم بودن او در یک قتل محرز شده است؟‌».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خلف وعده بایدن در مجازات بن سلمان؛ وقتی «منافع استراتژیک» زبا‌ن‌ها را نرم می‌کند

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد

پیش‌بینی درآمد دستکم ۱۰ میلیارد دلاری برای عربستانی‌های مکه با آغاز مناسک حج