Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کبوتری که خود را از آمریکا به استرالیا رسانده بود کشته می‌شود

جو، کبوتری که خود را از آمریکا به استرالیا رساند
جو، کبوتری که خود را از آمریکا به استرالیا رساند Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کبوتر که توانسته با طی مسافت ۱۳ هزار کیلومتر فاصلهٔ اقیانوس آرام خود را از آمریکا به استرالیا برساند باید کشته شود.

آگهی

یک کبوتر مسابقه‌ توانسته با طی ۱۳ هزار کیلومتر فاصلهٔ اقیانوس آرام خود را از آمریکا به استرالیا برساند، اما مقامات بهداشتی استرالیا قصد دارند این کبوتر را بکشند.

کوین چلی‌برد، شهروند ملبورن که این کبوتر خسته را روز ۲۶ دسامبر گذشته در حیاط خانه‌اش یافته گفته است که این همان کبوتر مسابقه‌ای است که حدود دو ماه پیش در ۲۹ اکتبر، در جریان مسابقهٔ کبوترپرانی در ایالت اورگان آمریکا ناپدید شده بود.

کارشناسان می‌گویند این کبوتر که یابنده‌اش آن را به افتخار جو بایدن، برندهٔ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا «جو» لقب داده، احتمالا سوار بر یک کشتی باری از اقیانوس اطلس گذشته است. اتحادیهٔ کبوتر‌های مسابقهٔ آمریکا تأیید کرده است که این کبوتر در فهرست آنها ثبت شده و متعلق به فردی در ایالت آلاباماست.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کوین به «جو» آب و دانه می‌دهد ولی این کبوتر که توجه رسانه‌های استرالیا را جلب کرده از چشم مقامات بهداشتی نیز دور نماند. مسئولان ادارهٔ بهداشت استرالیا روز پنجشنبه با کوین چلی‌برد تماس گرفتند و گفتند که نگران بیماری‌های شایع بین پرندگانند و از او خواسته‌اند تا «جو» را بگیرد.

کوین در پاسخ گفته است که دیگر نمی‌تواند پرنده را با دست بگیرد چون او در این مدت با تغذیه توانش را باز یافته و وقتی کسی به او نزدیک شود می‌پرد و دور می‌شود و حالا مسئولان بهداشتی گفته‌اند که سراغ یک پرنده‌گیر حرفه‌ای خواهند رفت.

وزرات کشاورزی استرالیا که مسئول محافظت‌های زیست‌شناختی است اعلام کرده است که «ماندن این پرنده در خاک کشور مجاز نیست» زیرا «امکان دارد امنیت تغذیه و همچنین پرندگان وحشی استرالیا را به‌خطر بیندازد.»

استرالیا مقررات بسیار سفت‌ و سختی را برای ورود جانوران وحشی و حیوانات خانگی به خاک خود دارد و از جمله در سال ۲۰۱۵ وقتی جانی دپ، ستارهٔ هالیوود در سفر به استرالیا دو سگ کوچکش را پنهانی با خود برده بود، مقامات بهداشتی استرالیایی اجازه ندادند سگ‌های کوچک وارد خاک کشور شوند و آنها را به‌اجبار با یک جت به خانه برگرداندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کبوتری که گمان می‌شد از آمریکا به استرالیا رسیده کشته نمی‌شود

شیوع ویروس آنفلوانزای پرندگان وضعیت دامداری‌های فرانسه را بحرانی کرد

تغییرات اقلیمی باعث «کوچک شدن» پرندگان شده است