Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمیسیون اروپا بیش از یکصد میلیون یورو به «کورس ایر» فرانسه کمک می‌کند

corsair
corsair Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اتحادیه اروپا با اعطای بیش از یکصد میلیون یورو کمک مالی به شرکت فرانسوی کورس ایر موافقت کرد. این شرکت هوایی که در دوسال اخیر دچار بحران اقتصادی شده است، با شیوع ویروس کرونا به مرز ورشکستگی رسید.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا برای خروج شرکت هوایپمایی کورس ایر فرانسه از بحران اقتصادی، ۱۰۶.۷ میلیون یورو کمک مالی برای بازسازی بلندمدت و ۳۰ میلیون یورو برای بازپرداخت غرامت مشتریان، به این شرکت پرداخت می کند.

کورس ایر مانند بسیاری از شرکت های هوایی در پی شیوع ویروس کرونا دچار یک بحران مالی بی سابقه شده است. این شرکت پس از ایرفرانس، بزرگترین شرکت هوایی در فرانسه است. مارگارت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا تاکید کرد کمک ۳۰ میلیون یورویی به این شرکت برای خروج فوری از بحران کنونی صورت می گیرد و ۱۰۶ میلیون یورو، کمکی است برای بازسازی شرکت در درازمدت.

کورس ایر یک شرکت خصوصی فرانسوی است که خدمات خود را از فرودگاه جنوبی پاریس، اورلی، به جزایر آنتی که در مالکیت فرانسه هستند و همچنین جزیره موریس، دو جزیره مایوت و ریونیون و ساحل عاج و نهایتا به کانادا و ایالات متحده ارائه می دهد.

این شرکت هواپیمایی طی دو سال گذشته با خسارات و بحران اقتصادی قابل توجهی روبرو شد وشیوع ویروس مشکلات مالی دیگری را برای این شرکت به وجود آورد و کورس ایر را به مرز ورشکستگی کشاند. به همین دلیل دولت فرانسه در ماه نوامبر از کمیسیون اروپا درخواست کمک کرد.

در یکی از آخرین گزارش های شورای جهانی سفر و گردشگری تاکید شده است که تا پایان سال جاری میلادی، به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشترین ضرر مالی به صنعت گردشگری در اروپا، نصیب فرانسه، بریتانیا، آلمان و ایتالیا خواهد شد. آخرین گزارش این شورا هم نشان می دهد که صنعت توریسم فرانسه تا پایان سال جاری میلادی در مجموع ۴۸ میلیارد یورو ضررخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرر ۲.۶ میلیارد یورویی شرکت ایرفرانس- کی‌ال‌ام در پی همه‌گیری کرونا

اپل از شیوع ویروس کرونا ۴ میلیارد دلار ضرر می‌کند

ضرر و زیان ایزی جت بدلیل حملات تروریستی در فرانسه و بلژیک