Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چینش وزرای بایدن؛ برای اولین بار یک دگرباش جنسی عضو کابینه آمریکا می‌شود

پیت بودجج و جو بایدن
پیت بودجج و جو بایدن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر جمهوریخواهان در مجلس سنا پس از رای‌گیری روز دوشنبه کالج الکترال و همزمان با ادامه روند معرفی اعضای کابینه آینده پیروزی جو بایدن را به او تبریک گفت.

آگهی

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در حالی روند انتخاب همکاران خود در دولت آینده این کشور را پی گرفته است که میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواهان در مجلس سنای ایالات متحده پس از رای روز دوشنبه کالج الکترال پیروزی او در انتخابات را تبریک گفت. 

رهبر جمهوریخواهان در مجلس سنا پس از برگزاری انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) مانند بسیاری از چهره های سرشناس حزب جمهوریخواه بر لزوم طی روند قانونی رسیدگی به شکایت ها و تعیین نتیجه رای گیری در کالج الکترال تاکید کرده بود. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا ضمن عدم پذیرش شکست خود در انتخابات از وقوع «تقلب» در روند رای گیری سخن می گوید. 

میچ مک کانل در صورت پیروزی یکی از دو نامزد جمهوریخواه در انتخابات مجلس سنای ایالت جورجیا در کنگره آینده نیز رهبر حزب اکثریت خواهد بود. هر چند جو بایدن و دموکرات ها امیدوارند که با پیروزی در انتخابات ایالت جورجیا بتوانند کنترل مجلس سنا را در دست بگیرند اما نقش میچ مک کانل و رابطه او با رئیس جمهوری آینده ایالات متحده اهمیت زیادی خواهد داشت. 

رای گیری برای تعیین تکلیف دو کرسی ایالت جورجیا در مجلس سنا روز پنجم ژانویه (۱۶ دی) انجام خواهد شد.  

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

معرفی بودجج، رقیب پیشین بایدن به عنوان وزیر حمل و نقل

جو بایدن روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که پیت بودجج را به عنوان وزیر حمل و نقل در دولت آینده انتخاب کرده است. پیت بودجج در جریان رقابت مقدماتی دموکرات ها برای گزینش نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری رقیب جو بایدن بود. شهردار سابق «ساوت بند» در ایالت ایندیانا در صورت کسب رای اعتماد مجلس سنا اولین عضو کابینه دولت فدرال آمریکا خواهد بود که به طور علنی همجنسگرایی خود را اعلام کرده است. 

انتظار می رود که سمت وزیر حمل و نقل در دولت جو بایدن با توجه به برنامه او برای تصویب یک بسته محرک اقتصادی برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها با حمایت هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه، اهمیت زیادی داشته باشد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا همچنین به گزارش رسانه های این کشور قصد دارد جنیفر گرانهلم، فرماندار پیشین ایالت میشیگان را به عنوان وزیر انرژی معرفی کند. جنیفر گرانهلم اولین فرماندار زن ایالت میشگان بود. در صورت رای اعتماد مجلس سنا به جنیفر گرانهلم و دیگر نامزدهای عضویت در کابینه جو بایدن رکورد حضور زنان در کابینه آمریکا با حضور ۹ زن شکسته خواهد شد. 

رسانه های آمریکا همچنین گزارش داده اند که رئیس جمهوری منتخب این کشور در نظر دارد جینا مک کارتی را به عنوان هماهنگ کننده ارشد امور اقلیمی معرفی کند. جینا مک کارتی سابقه فعالیت به عنوان رئیس اداره حفاظت از محیط زیست ایالات متحده را دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقبال عفو بین‌الملل از حکم تاریخی دادگاه فدرال مالزی در قبال مجازات همجنسگرایی

بایدن گروه دیگری از اعضای کابینه‌اش را معرفی کرد؛ بازگشت سوزان رایس

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد